У Полтаві на фасаді будинку, де проживав полеглий воїн Роман Твердохліб, відкрили меморіальну дошку. Воїн доєднався до ЗСУ в перші дні повномасштабного вторгнення разом із старшим братом, ніс службу у складі зведеного штурмового загону "Одін". До 24 лютого 2022 року працював тренером у спортивному залі.
Про це розповіла Суспільному мати Ніна Твердохліб.
Дошку пам'яті Роману Твердохлібу розмістили на фасаді житлового будинку, що на вулиці Нечуя-Левицького.
"Ми вирішили зразу з чоловіком порадились і вирішили, що на будинкові поставим дошку. А потім уже його однокласники, його товариші сказали, що "А чого не на школі?". Ми вирішили, що зробимо і на школі, тим паче, що там вулицю назвали імені штурмового загону "Одін". Дуже любив подорожувати, цілий рік збирав гроші, щоб тільки поїхати в подорож", — розповіла мати загиблого воїна Ніна Твердохліб.
"Дуже любив тварин, допомагали ми завжди тваринам, годували десь там у дворі киць. Ми завжди зайдемо в магазин, купимо їм поїсти. Будували будочки, бо зима, холодно. В притулку він забрав свого кота Марсіка, він до сих пір охороняє тут його ліжко", — продовжив близький друг загиблого воїна Тарас Бондарецький.
"Ми і спали поруч, і в нарядах поруч, і на позиціях поруч. Людина завжди була життєрадісна, і мене завжди підбадьорював в усьому. Будував плани, він весь час планував майбутнє: "Давай, давай, щось думати, давай якийсь бізнес відкривати, яку нам нішу зайняти", — згадує старший брат загиблого Андрій Твердохліб.
До повномасштабного вторгнення Роман любив подорожувати, захоплювався спортом, займався джиу-джитсу, грав у футбол, був фанатом футбольного клубу "Ворскла". Працював тренером в одному із спортивних залів Полтави.
"Познайомились ми з Романом, мені було років 13, йому 18. Рома тоді вже теж ходив на стадіон підтримував команду, але ми якось не дуже перетиналися, він на той час був в іншому угрупованні. Потім ми з ним там списались "Давай займатись спортом, займатися боями", "Так, давай" і ми зустрілись і пішли разом на перше наше тренування на 38 школу, до тренера Азіза, це були змішані єдиноборства", — продовжив близький друг загиблого воїна Тарас Бондарецький.
Під час служби у Збройних Силах мав посаду стрільця-помічника гранатометника. Романа Твердохліба посмертно нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
"Якби він не загинув, наприклад, ми б вийшли з позиції. Через два-три дні ми б знову б зайшли. Туди прилетів розміновувач, з їхньої сторони УЗРГМ. Вони використали її по нашій позиції, і наш бліндаж там, де ми були б. А ми б заходили туди в свою позицію, просто випарувався, тобто виходить, що своєю смертю, ну це мої, чисто мої думки, врятував мене і так можна сказати. А так би загинули би обоє, нікого б не лишились і хоронить нікого було б", — розповів старший брат загиблого Андрій Твердохліб.
Загинув 35-річний військовий 16 квітня 2023-го у складі зведеного штурмового загону "Одін" поблизу селища Ямпіль Донецької області.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok