Перейти до основного змісту
35% безробітних: скільки внутрішньо переміщених осіб у Полтавській громаді має роботу

35% безробітних: скільки внутрішньо переміщених осіб у Полтавській громаді має роботу

35% безробітних: скільки внутрішньо переміщених осіб у Полтавській громаді має роботу
Ганна Люлька під час презентації "Профіль внутрішньо переміщених осіб у Полтавській міській територіальній громаді з гендерним підходом". Суспільне Полтава

Нині у Полтавській громаді працює 45% внутрішньо переміщених осіб, а 35% — безробітні. Крім того, ще п’ята частина від усіх ВПО — діти.

Про це розповіла фахівчиня комунального підприємства "Інститут розвитку міста" Ганна Люлька під час презентації "Профіль внутрішньо переміщених осіб у Полтавській міській територіальній громаді з гендерним підходом".

За її словами, на сьогодні у громаді проживає близько 450 тисяч людей, з яких 350 є місцевими, а 100 000 — ВПО. Це за неофіційними даними ООН, ЄБРР, Світового банку та USAID. Зокрема:

  • 45% — працюють;
  • 35% — безробітні;
  • 20% — неактивні (діти).
"Молоді віком 18-35 років налічується 25 тисяч осіб в громаді, це складає 25% від кількості ВПО. Ця молодь становить важливу частину, це економічно активне населення, тому що вони працюють, започатковують бізнес, залучають міжнародні грантові можливості для стартап-проєктів. І це та цільова аудиторія, яка можна сказати, наповнює дуже гарно міський бюджет, який можна потім використовувати для реалізації програм", — розповіла фахівчиня комунального підприємства "Інститут розвитку міста" Ганна Люлька.

Щодо переселенців віком від 36 до 60 років — їх у громаді 30 тисяч (30 %), і вони є основною робочою силою серед ВПО, додала фахівчиня комунального підприємства. Вони працюють у різних сферах.

"Вони займають різні професії, різні ніші. На сьогодні дуже багато внутрішньо приміщених осіб, які з вищих навчальних закладів вже перевелися в університети (які розташовані в Полтаві — ред.), вони викладають, вони працюють", — повідомила Ганна Люлька.

Жінки-ВПО у громаді частіше працюють неофіційно і є більш економічно вразливими, розповіла фахівчиня.

"На сьогодні дуже багато заходів проводиться там, де жінка, яка працює в тіньовій економіці, працює вдома, щоб вона мала можливість започаткувати власну справу, створити ФОП і брати на роботу людей, жінок, які далі будуть отримувати заробітну плату", — додала фахівчиня "Інституту розвитку міста".

ГО "Жіночий Хаб 2.0" організовують проєкти, де переселенки можуть пройти курси перекваліфікації або підвищення кваліфікації, бізнес-навчання з можливістю розпочати власну справу тощо.

Загалом за офіційними даними управління соціального захисту населення Полтавської міськради, у громаді зареєстрували 56 650 переселенців.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок