Майже п’яту частину від усього населення Полтавської громади, за неофіційними даними, нині становлять ВПО. Більше половини з них – це люди до 35 років, і проживають здебільшого у Полтаві.
Про це розповіла фахівчиня комунального підприємства "Інститут розвитку міста" Ганна Люлька під час презентації "Профіль внутрішньо переміщених осіб у Полтавській міській територіальній громаді з гендерним підходом".
За неофіційними даними від ООН, ЄБРР, Світового банк та USAID, у Полтавській громаді проживає 100 тисяч ВПО. При цьому, за офіційними даними управління соціального захисту населення Полтавської міськради — 56 650 переселенців. Загалом:
- діти від 0 до 17 років — 35%
- молодь від 18 до 35 років — 25%
- дорослі віком 36-60 років — 30%
- літні люди віком 60+ — 10%.
Більшість переселенців проживають саме у Полтаві, а не на території старостинських округів. За гендерним складом у громаді 60% жінок-ВПО і 40% чоловіків.
“Може показник трішки відрізнятися, тому що ми розуміємо, що у зв'язку з мобілізацією дуже багато чоловіків не отримують статус внутрішньо переміщених осіб. Коли ми пишемо запит до міжнародних організацій саме в гуманітарній діяльності, нам потрібно працювати з такими документами, тому що ми розуміємо, що у чоловіків є свої потреби, у жінок свої, у дітей різних категорій за гендерним аспектом також свої”, — розповіла фахівчиня комунального підприємства «Інститут розвитку міста» Ганна Люлька.
Документ про профіль ВПО є частиною концепції "Полтава-2030", а також – "Стратегія розвитку громади до 2027 року". Її розробляли із залученням експертів ООН.
"Наша місія – створити соціально-економічний напрямок для працевлаштування ВПО та надання якісних послуг. Ми бачимо Полтавську громаду, як динамічний і соціально згуртований центр, де будуть працювати центри кар'єрного розвитку для жінок. Особливі виклики для жінок – безпека, економічна вразливість та участь у прийнятті рішень. Для чоловіків – стабільна зайнятість, професійний розвиток та соціальна інтеграція" — додала Ганна Люлька.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok