Коли перерахують бюлетені із полтавської дільниці, не вирішили, – міська ТВК

Коли перерахують бюлетені із полтавської дільниці, не вирішили, – міська ТВК

Коли перерахують бюлетені із полтавської дільниці, не вирішили, – міська ТВК
. Суспільне Полтава

У Полтаві не змогли перерахувати бюлетені щодо голосування за депутатів міської ради. Зробити це на виконання рішення суду мали члени Шевченківської районної у місті комісії. Вони не змогли потрапити до архіву, де зберігається документація.

Перерахунок стосується однієї з полтавських дільниць, бюлетені з якої помилково передали не на ту ТВК. Коли саме перерахують голоси, поки не відомо, розповіла Суспільному голова міської ТВК Алла Назаренко.

Коли перерахують бюлетені із полтавської дільниці, не вирішили, – міська ТВК
Коли перерахують бюлетені із полтавської дільниці, не вирішили, – міська ТВК. Суспільне Полтава

Близько 10-ї ранку біля обласного держархіву члени територіальних виборчих комісій, спостерігачі та інші люди. У будівлі мають перерахувати бюлетені із 236-ї дільниці Полтави, проте двері замкнені.

"Сьогодні за п’ятнадцять хвилин до восьмої мені зателефонували й сказали, що в архіві зникло світло", - говорить голова Полтавської міської ТВК Алла Назаренко.

"Ми не можемо потрапити всередину, директор архіву вже не бере слухавку та не відповідає на телефонні дзвінки", каже голова Шевченківської районної у Полтаві ТВК Олена Праведнюк

До архіву приїхала патрульна поліція
До архіву приїхала патрульна поліція. Патрульна поліція приїхала на виклик до архіву

В обласному державному архіві ситуацію на камеру не коментують. Заступник директора закладу Тарас Пустовіт розповів, що в будівлі стара система електропостачання, із нею виникли проблеми, тому не було світла й архів не працював.

Через те, що члени ТВК не змогли потрапити в будівлю, звернулися до поліції із заявою про перешкоджання роботі.

"Мене постійно відтісняли люди, які були одягнені в масках. Представлялись вони кандидатами у депутати й журналістами. Це були молоді хлопці, їх було близько двадцяти, які постійно відштовхували", пояснює голова Полтавської міської ТВК Алла Назаренко.

В міській ТВК вирішили змінити голову Шевченківської ТВК
В міській ТВК вирішили змінити голову Шевченківської ТВК. Суспільне Полтава

"Ніхто не чинить опір, ті, хто прийшли на перерахунок, – це журналісти, кандидати в депутати, спостерігачі. Вони не пускають, аби комісія не заходила, оскільки там немає світла, не працюють відеокамери, оскільки ми розуміємо усе повинно фіксуватися", - каже представник партії «Слуга народу» у Шевченківській районній у Полтаві ТВК Олександр Скрипай.

Перерахувати ж бюлетені члени комісії можуть лише в архіві. Зроблять це, коли їм відкриють доступ до будівлі, розповіла голова міської ТВК Алла Назаренко.

Нагадаю, після місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня, із однієї з дільниць понад 600 бюлетенів щодо голосування за депутатів Полтавської міської ради помилково відвезли не на ту територіальну виборчу комісію. Через це голосів не врахували. Кандидат у депутати від «Слуги народу» Віталій Сьомік двічі подавав позов щодо цього. Суд постановив – бюлетені треба перерахувати й оголосити нові результати виборів.

7 грудня по обіді на засіданні Полтавської міської ТВК змінили склад Шевченківської районної у місті комісії. Замінили двох членів та голову. Тепер районну ТВК очолюватиме Ірина Висота.

На початок