Шевченківська міська ТВК перераховуватиме голоси за депутатів

Шевченківська міська ТВК перераховуватиме голоси за депутатів

Шевченківська міська ТВК перераховуватиме голоси за депутатів
. 2aa.court.gov.ua

Шевченківська районна у Полтаві територіальна виборча комісія має перерахувати понад 600 бюлетенів із однієї із полтавських дільниць за депутатів до Полтавської міськради. 3 грудня Шевченківська та міська ТВК у Харкові програли апеляцію, повідомила голова останньої Алла Назаренко. А оскаржували, бо полтавський адміністративний суд визнав недійсним протокол міської комісії про вибори депутатів.

Позов на Полтавську територіальну виборчу комісію подав кандидат у депутати від "Слуги народу" Віталій Сьомік. Суспільному він пояснив: зробив це через те, що Шевченківська районна у Полтаві ТВК мішок із бюлетенями однієї з дільниць помилково передала міській комісії. Відтак, до загальних результатів голосування за депутатів не врахували понад 600 голосів виборців. За словами Сьоміка, це впливає на те, хто саме буде обраний до Полтавської міської ради.

Алла Назаренко, голова Полтавської ТВК
Алла Назаренко, голова Полтавської ТВК. Суспільне Полтава

Після чого, зокрема, голова міської ТВК Алла Назаренко подала апеляцію, яку 3 грудня програли.

Тепер новий протокол щодо результатів виборів має скласти Шевченківська ТВК і передати його до міської комісії. Далі остання оголосить результати виборів щодо депутатів і скличе сесію.

Нагадаємо, першу сесію новообраних депутатів за законом має скликати голова міської територіальної виборчої комісії. На цьому засіданні голова міської ради складає присягу, а депутати отримують мандати. Після цього усі вони набувають своїх повноважень.

Місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня. Тоді голосували за депутатів до рад різних рівнів та очільників громад. До Полтавської міської ради за протоколом ТВК обрали 42 депутати. Це представники 7 політсил. Найбільше мандатів – 10 – у партії "За майбутнє". 9 у "Слуги народу". По 6 – у "Рідного міста" і "Європейської солідарності". По 4 мандати отримали "Партія простих людей" та "Опозиційна платформа – За життя". А "Свободу" у міській раді представлятиме 3 депутати.

На початок