Трав’яні збори для військових виготовляють волонтери у Полтаві. Збирають пакунки в обласній організації інвалідів війни та учасників бойових дій. Їх передають бійцям, зокрема, у Донецьку, Луганську та Запорізьку області. Через високі температури цього літа, багато лікарських рослин висохло, тому нині у волонтерів для роботи не вистачає сировини.
Про це розповіла Суспільному волонтерка загону "Мамин чай" Ксенія Нікітчук.
Понад два роки волонтери загону "Мамин чай" займаються заготовкою трав’яних зборів.
"Я думаю, що гарно буде з пустирником. Що це для нервів, так би мовити, для хлопців, щоб вони заспокоювались і пустирник. І від панічних атак рятує і всякі серцебиття усуває, не дає сонливості", — зауважила Ксенія Нікітчук.
Збирають чаї у приміщенні обласної організації інвалідів війни та учасників бойових дій. Готову сировину фасують у окремі пакети. На кожному етикетка зі складом. Також є рекомендації щодо вживання, розповіла волонтерка Ксенія Нікітчук.
"За якість ручаємось, все екологічно чисте, смачне, від душі, від серця, на перемогу. Протизапальні, для шлунково-кишкового тракту, ну дуже хлопцям подобається. Беруть, замовляють, особливо в сезон", — повідомила Ксенія Нікітчук.
Нині волонтери потребують сировини. За словами волонтерки Ксенії Нікітчук, через високі температури влітку, багато лікарських рослин висохло.
"Дуже потребуємо. Люди заготовляють по трошки, по трошки зносять, дуже вдячні їм. Цього року дуже потребуємо трав, якщо люди будуть зносити, от, ромашка, нагідки, подорожник, чебрець, ехінацея, бузини дуже потрібно, звіробій, деревій, безсмертник. Цього року взагалі його мало", — додала Ксенія Нікітчук.
Готові чаї передають військовим, зокрема, в Донецьку, Луганську та Запорізьку області.
"Тут забирають, сюди приїжджають і ми передаємо. Коли ми машину вантажимо, в ящички, в пакети передаємо", — розповів заступник голови організації інвалідів війни та учасників бойових дій Іван Якушев.
"Думаю, придумати, щоб це були відновлювальні чаї, більш стабілізуючі, щоб приходити до тями. Після травм, після контузій, треба щось такого заспокійливого", — поділилась волонтерка Оксана Тихоступ.
Крім чаїв, трави додають і у спеціальні мазі та присипки. Їх виготовляє Олена Шаталова.
"Трави я замочую, роблю настоянки на травах, потім все це туди додаю, втілюю. Хлопцям дуже подобається. Поки я до вас йшла у мене прийшло три запити на мазі.Трави в основному мені живокіст потрібно, мені потрібно череду, мені треба любисток, таке, що хлопцям на присипку, щоб воно чистило, на ногах шкіру чистило", — повідомила волонтерка Олена Шатанова.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok