12 мільйонів гривень планують зібрати у Полтаві на два автомобілі та комплекси радіоелектронної боротьби для рятувальників регіону. Цей масштабний збір організовує громадська організація "Містохаб". Нині вже зібрали близько ста тисяч гривень.
Про це Суспільному розповіла керівниця керівниця організації "Містохаб" Альона Гончаренко.
За словами Альони Гончаренко, щоб убезпечити роботу рятувальників, у Полтаві команда "Містохаб" ініціювала збір на два автомобілі та комплекси радіоелектронної боротьби.
"Цей збір ми планували до Дня рятувальника, але трагедія, яка сталася у Полтаві 3 вересня, не дала нам можливості чекати і ми відкрили цей збір одразу після того, що сталося, адже саме рятувальники приїжджають на місце події першими. Вони рятують людей, розбирають завали. І, власне, щоб убезпечити цих людей від потенційних загроз і відкрили цей збір", — повідомила керівниця організації "Містохаб".
Зібрати планують 12 мільйонів гривень. Це найбільший збір, який оголошували, зауважила Альона Гончаренко.
"Є декілька акцій, якими ми будемо масштабувати збір, тому що тримати донати на постійно високому рівні достатньо складно, відбувається дуже багато жахливих ситуацій, люди донатять і на військо, і на допомогу тим, хто постраждав, на відновлення будинків. Зборів дуже багато, але цей збір ми будемо робити таким в пріоритеті", — додала Альона Гончаренко.
Як розповіла Суспільному керівниця "Містохабу" Альона Гончаренко, нині вже зібрали близько ста тисяч гривень. Закрити цей збір планують до кінця року.
Рятувальник Владислав Гнатенко після ракетного обстрілу Полтави російськими військами 3 вересня, на місці влучання був із перших хвилин.
"Заїхавши на територію, ми побачили руйнування. Багато поранених людей, багато були під завалами. Відразу приступили до евакуації у безпечні зони. Потім зайнялась пожежа, ліквідовували пожежу. Розбирали конструкції, старалися якомога швидше, якомога більше людей знайти і евакуювати", — поділився рятувальник Владислав Гнатенко.
На час повітряної тривоги уражену територію покидали та припиняли всі роботи, розповів рятувальник Владислав Гнатенко.
"Ми евакуйовувались у безпечні місця, у бомбосховища. Багато часу, все було б швидше аби не заважали ворожі дрони. Як ми бачимо по цьому прильоту, по інших, по телевізору, що багато буває повторних прильотів, після того, як уже рятувальники прибувають на місце, поліція. Звичайно, було б краще, якби на наших машинах були РЕБи, це б сприяло більше нашій безпеці", — додав Владислав Гнатенко.
На місці влучання російських ракет рятувальники працювали майже три доби. Повітряну тривогу в регіоні за цей час оголошували 13 разів, розповів начальник ДСНС Полтавщини Андрій Хижняк.
"Сумарний час цих повітряних тривог складав близько 24 годин. Це майже добу в нас лунала тривога різного типу. Там шахеди, ракетна небезпека, балістика іншого типу", — поділився Андрій Хижняк.
"Це не панацея, це не значить, що вони стовідсотково захистять. Тому, що від балістики вони не захищають від крилатої ракети також. Але, як мінімум відведуть якийсь дрон камікадзе, або там шахед відведуть від нашого особового складу і залишаться неушкодженими вони і зможуть працювати безпечно", — додав начальник ДСНС Полтавщини.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok