У Полтавській області планують заходи з вакцинації від сказу диких тварин. Їх розпочнуть орієнтовно у жовтні.
Про це Суспільному 11 вересня розповіла заступниця начальника відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Ірина Натягла. За її словами, осінню кампанію з імунізації будуть проводити в усіх районах Полтавщини.
Для диких тварин у мисливських угіддях розкладатимуть приманки. Їх закуповують за гроші з держбюджету. Це брикети із капсулами з вакциною усередині. Коли тварина їх розкушує, препарат потрапляє усередину й сприяє виробленню імунітету від сказу. Приманки споживають переважно червоні лисиці, єнотовидні собаки та вовки. Вони — основні носії хвороби.
За словами Ірини Натяглої, розкладатимуть вакцини в угіддях вручну. До запровадження воєнного стану їх поширювали за допомогою літаків.
2022-го року диких тварин не імунізували, а 2023-го брикети розкладали вручну. Навесні 2024-го поширили понад 518 тисяч доз препаратів. Також проводили щеплення для домашніх котів, собак та інших сприятливих тварин. 2024-го захворіло та загинуло від сказу близько 20 тварин.
Що таке сказ
Сказ – це вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Він невиліковний. Одна із профілактик цієї хвороби – це проведення щорічної профілактичної вакцинації домашніх та сільськогосподарських тварин.
Симптоми сказу:
- підвищення температури, біль чи поколювання у місці пошкодження;
- страх води, світла;
- пінисте і сильне слиновиділення тощо.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok