Декларації з лікарями: які найпоширеніші помилки пацієнтів із Полтавщини

Декларації з лікарями: які найпоширеніші помилки пацієнтів із Полтавщини

Декларація із сімейним лікарем не має конкретного терміну. Та для якісного отримання медичних послуг пацієнти мають переоформлювати її, якщо змінилися особисті дані.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів завідувач поліклініки Полтавської обласної клінічної лікарні Євген Величко.

"Особливо наголошуємо на тому, якщо змінилися дані телефону. Бо це пов’язано з роботою єдиної медичної системи. Близько 400-480 звернень за зміну йде в обласну консультативну поліклініку. І десь 10-11 відсотків ми не можемо закрити медичні випадки, тому що або телефон відсутній у пацієнта, або йому телефон купили діти, а номер у декларації інший, або зміна прізвища, або зміна, де зареєструвалися", — розповів Євген Величко.

Задля отримання усіх доступних і гарантованих державними програмами послуг і ліків, треба оновлювати дані в декларації за умови зміни будь-яких з них.

"Перше – звернутися до сімейного лікаря за телефоном або особисто. Це можливо через особистий кабінет у системі "HELSI". Найбільш доступний спосіб – звернутися до сімейного лікаря".

Також можна подати запит на сайті НСЗУ, і таким чином оновити свої дані у декларації з сімейним лікарем. Зазвичай, на оновлення даних під час прийому у лікаря вистачає 15 хвилин. Про це розповіла керівниця Центру комунікацій та пацієнтських сервісів Ольга Ружицька.

"Якщо ви знаєте про зміну своїх особистих даних, виділіть час заздалегідь, не до того, як ви відчули погіршення здоров’я. Коли ви звертаєтеся до сімейного лікаря, у переважній більшості випадків люди потребують консультацій вузькопрофільних спеціалістів. Людям видають електронні направлення. Щоб коректно отримати це направлення і скористатися безкоштовними медичними послугами за державною програмою медичних гарантій, обов’язково потрібно мати верифіковані дані", — продовжив завідувач поліклініки Полтавської обласної клінічної лікарні.

Старі номери телефонів у декларації, чи вказаний номер іншої людини становлять до 90% випадків порушень правил її заповнення. У такому випадку людина не зможе отримати безплатні ліки за державною програмою і витратить свої гроші.

"Є ще кілька причин стежити за своєю декларацією. Лікар може звільнитися. Може бути ліквідований ФОП, якщо сімейний лікар зареєстрований як ФОП. Якщо лікар припиняє надавати послуги, не завжди можуть поінформувати пацієнтів. Є ще нюанс: діти декларуються у педіатрів, але коли виростають, то в день 18-річчя припиняє дію декларація з педіатром і необхідно уже укладати декларацію із сімейним лікарем".

Щодо громадян, які взагалі не мають декларацій із сімейними лікарями, то їм не відмовляють у медичній допомозі. Але зловживати цим не варто, додав Євген Величко.

"Ми не можемо відправити: "У вас немає декларації – ідіть". Це не припустимо і не етично. Ми всіх берем, дивимось, але в наступному просимо, щоб була декларація", — повідомив Євген Величко.

Повністю інтерв’ю про механізм оновлення декларацій слухайте за посиланням

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок