"Зупинка:Я": яку психологічну допомогу отримують учасники проєкту на Полтавщині

"Зупинка:Я": яку психологічну допомогу отримують учасники проєкту на Полтавщині

Учаснини проєкту "Зупинка:Я"
Учасники проєкту "Зупинка:Я". Фото надане Н. Пилипенко

На Полтавщині реалізовують проєкт "Зупинка:Я". Його ініціювали задля зміцнення психічного здоров’я та попередження виснаження у людей.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла керівниця проєкту Наталія Пилипенко.

Наша цільова аудиторія – це фахівці, які працюють із людьми. А оскільки проєкт реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН, і ми працюємо з родинами, то це працівники освіти, медичні, соціальні працівники. Це батьки, батьки дітей з особливими освітніми потребами, а також сім’ї із дітьми до 18 років, які втратила годувальника чи годувальницю.

За словами Наталії Пилипенко, проєкт передбачає всебічну підтримку учасників. Зокрема, індивідуальні консультації з психологом, психотерапевтом, за потреби із психіатром, який працює як з дітьми, так і з дорослими. Також є довготривалий супровід до десяти зустрічей, групові заняття, робота онлайн та наживо.

Оскільки цей проєкт реалізують у Полтавській та Сумській областях, ми допомагали своїм колегам із Сумщини, де було дуже важко відновлюватися. Майже сто фахівців ми вивезли у безпечні місця, де можна розслабитися. Ми розробили для них спеціальну програму, що складалася із ранкової і вечірньої йоги, атртерапія, музикотерапія, глинотерапія, танцювальна терапія.

У рамках проєкту фахівці працюють за трьома програмами: "Тіло. Стабілізація. Ресурс", "Робота з людьми, які пережили травмівні події", "Навчання фахівців, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами", до якого можуть долучитися і їхні батьки. Усі програми адаптовані для практичного застосування.

У нас українців, прижилася усталена думка, що світ краще за нас знає. Але за ці 2,5 роки повномасштабної війни ми напрацювали досвід, якого ще не було. І тепер наші закордонні колеги дивуються, як ми все це витримали, і далі продовжуєте допомагати людям відновлюватися. І ми залюбки ділимося своїми напрацюваннями.

У проєкті працюють різні фахівці. Наприклад, музикотерапевт, реабілітологи, травмотерапевти.

Наші фахівці працюють у мобільних групах. Вони займаються як просвітницькою роботою, так надають і практичні поради з різних тем. Це, зокрема, загальна гігієна, гігієна води і житла, психогігієна, менструальна гігієна, збереження довкілля, переробка матеріалів, функціонування екосистеми, економія ресурсів. І обов’язково – інформаційна гігієна. А щоб дітям було цікаво, ми створили цю програму у вигляді гри.

Усі охочі долучитися до проєкту "Зупинка:Я" можуть звернутися онлайн за посиланням. Є сторінки у соціальних мережах. Або зателефонувати координатору за номером 050-053-76-71.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо «Полтава» за посиланням

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок