Перейти до основного змісту
У Полтаві планують перейменувати провулок на честь військового Володимира Черниша

У Полтаві планують перейменувати провулок на честь військового Володимира Черниша

У Полтаві планують перейменувати провулок на честь військового Володимира Черниша
Портрет із прощання з Володимиром Чернишом. Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській громаді провулок академіка Пасічника планують перейменувати на честь полеглого військового Володимира Черниша. Воїн служив у 3-й окремій штурмовій бригаді полку "Азов".

Про це Суспільному повідомила сестра полеглого Альона Харитоненко-Черниш.

На провулку, який планують найменувати на честь нього, воїн проживав. Цю ініціативу виявили рідні полеглого.

"Сусіди не проти були перейменування. Ми навіть робили між собою опитування серед них. Усі коли дізналися, що в честь академіка Пасічника перейменували провулок, сказали: "А чому не на честь Володимира?". Усі цього хотіли, оскільки усі його знали із самого дитинства. Там провулок такий невеличкий, більше людей похилого віку проживає. Усі його пам'ятають і добре знали", — розповіла сестра воїна.

У січні 2024-го року цей провулок вже був перейменований, розповів Суспільному начальник міського відділу туризму та культурної спадщини Віталій Павлов. Тоді йомуприсвоїли ім'я академіка Пасічника.

"На комісії розглянули цю пропозицію. Це мікрорайон Юрівка. Там два провулки: Крутий, який пропонують перейменувати на ім'я Сергія Іваненка та провулок академіка Пасічника - на Володимира Черниша. Комісія обидві пропозиції підтримала, але якщо по Крутому питань немає, то тут є технічні нюанси. Пасічник – це український діяч. Його з геонімів Полтави не плануємо прибирати. За пропозицією управління архітектури та містобудування, назвою цього провулка назвати майбутній 57-й мікрорайон, де планується спальний мікрорайон ", — додав Віталій Павлов.

За його словами, щоб назвати вулицю іменем академіка Пасічника на майбутньому мікрорайоні, потрібно пройти повну процедуру найменування. Тоді провулок можна буде назвати на честь воїна Володимира Черниша.

"Це все має знову визначатися через сайт "Едем" через обговорення. Це має узгодити профільна депутатська комісія з питань містобудування та архітектури. А потім вони готуватимуть це питання на сесію. Така процедура: обговорення електронне в Інституті розвитку міста, звісно підтримка громадян та мешканців вулиці і т.д. Як буде сформований цей спальний мікрорайон, тоді присвоять назву вулиці. Нині це просто земельна ділянка, вона ще повністю не забудована. Але вже для проїзду цього кварталу, вже передбачена проєктна назва вулиці", — розʼяснив начальник відділу туризму та культурної спадщини.

Скільки часу знадобиться на цей процес, нині не відомо, говорить Віталій Павлов.

Хто такий воїн Володимир Черниш

Полтавцю Володимиру Чернишу був 41 рік. Захищати Україну він пішов добровольцем у перші дні повномасштабного вторгнення. Спочатку чоловік долучився до лав тероборони, згодом перевівся до 3-ї штурмової бригади полку "Азов". На службі мав звання солдат та позивний "Red Bull". Воїн виконував бойові завдання з обох сторін Бахмута, під Андріївкою та Кліщіївкою.

У цивільному житті чоловік був багаторазовим чемпіоном України та призером закордонних змагань з картингу. Загинув Володимир Черниш 10 вересня під час штурму поблизу міста Бахмут на Донеччині. Поховали воїна на кладовищі у селі Затурине поблизу Полтави. У нього лишились батьки, донька та сестра.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок