Перейти до основного змісту
Центр допомоги врятованим: з якими питаннями можуть звертатися жителі Полтави

Центр допомоги врятованим: з якими питаннями можуть звертатися жителі Полтави

Куди у Полтаві звернутися за допомогою
Заняття у Центрі допомоги врятованим. Листопад 2023 рік. Суспільне Полтава

Центр допомоги врятованим діє у Полтавській області півтора роки. За цей час туди звернулися понад 2 400 відвідувачів, які часто отримуються не одну, а кілька послуг. Звернутися до нього можуть громадяни, які постраждали від війни: втратили домівки, майно, потребуються психологічної допомоги, відновлення документів чи юридичного супроводу.

Також допомогу можуть отримати громадяни, які зазнали сексуального насильства. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла координаторка Центру допомоги врятованим Наталія Дерябіна.

Центр допомоги врятованим у Полтаві
Координаторка Центру допомоги врятованим Наталія Дерябіна. Суспільне Полтава

"Людям, які постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною, йде така моральна фінансова компенсація. Людина може звернутися або безпосередньо на Міжнародний глобальний фонд, або звернутися до нашого Центру допомоги врятованим, і ми допоможемо сконтактуватися з координаторами проєкту. Якщо людина постраждала, вона отримає фінансову компенсацію у розмірі трьох тисяч євро", — сказала Наталія Дерябіна.

Переважно на отримання грошей надходять звернення з прифронтових зон, територій, які були в окупації. Втім, є заяви і від тих, хто переїхав у відносно спокійні регіони.

"Ті люди, які звертаються до нас, ми не вимагаємо від них жодної доказової бази. Вони проходять: і психологічний супровід, і отримують юридичні консультації. Хтось звертається до Полтавської прокуратури, фіксуються ці злочини. Якщо людина виявляє бажання, можемо допомогти направити електронного листа на Міжнародний глобальний фонд, і далі з людиною вже зв’язуються їхні кейс-менеджери. Розглядається ця справа і якщо позитивне рішення, то людині нараховується компенсація", — розповіла координаторка.

Ще один запитуваний у Центрі допомоги врятованим проєкт – "Діти і війна: навчання технік зцілення". Його ініціювали, аби діти в подальшому могли впоратися з травматичними подіями, пов’язаними не в останню чергу з війною. Про це розповіла дитяча психологиня Центру Катерина Бабінчук.

У Полтаві працює Центр допомоги врятованим
Дитяча психологиня Центру Катерина Бабінчук. Суспільне Полтава

"Програма націлена на дітей від восьми років, але її можна проводити і для дорослих. Я вже провела дві групи: для дітей 8-9 років і для їхніх батьків. Основні виклики, це коли кожна людина переживає травматичну подію, вона зазнає травматизації, і є певні наслідки і реакції. Вони різні у різних людей. Але всі реакції нормальні, немає правильних і неправильних. І ми з цим працюємо", — сказала психологиня.

Повністю інтерв’ю про послуги, які надають полтавцям у Центрі допомоги врятованим, слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок