У Полтаві завершили навчання перші десять водіїв тролейбусів та отримали сертифікати, що засвідчують їхню кваліфікацію. Після цього вони працевлаштуються до комунального підприємства "Полтаваелектроавтотранс".
Про це 15 серпня повідомила, під час вручення сертифікатів, секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
"Ця професія – водій тролейбуса – мені сподобалася, ще коли я прийшов 2016-го року з АТО. Я побачив вперше оці тролейбуси жовтенькі, «богданчики» – я в них закохався і сказав, що моя ціль – бути тільки водієм тролейбуса. Я до цього довго йшов", — розповів учасник курсу Сергій Дальковський.
У Полтаві випустили першу групу водїів тролейбусів – сім жінок та три чоловіки. Вони надалі будуть працевлаштовані до місцевого комунального підприємства. Нині у місті є дефіцит кадрів: у "Полтаваелектроавтотранс" бракує близько 40 водіїв тролейбусів.
"Загальна підготовка – це професійна етика, як спілкуватися з людьми, з якими стикається водій тролейбуса, це економічні знання, це інформаційні технології, трудове право. Вивчення будови тролейбусу, правил руху тролейбусу, тобто це вже спеціальні предмети, які стосувалися будови, керування та правил переміщення тролейбуса", — пояснила заступниця директора центру професійно-технічної освіти Лілія Жила.
Востаннє водіїв тролейбусів у місті навчали 2013-го року. Тепер заняття поновили у зв’язку з дефіцитом кадрів.
За словами Катерини Ямщикової, навчання водіїв здійснювалось за рахунок державного бюджету. Витрати на освіту одного слухача становили 25 тисяч гривень.
"Ми спільно об'єднали зусилля держави, обласного центру зайнятості і місцевої ініціативи, яка стосується підготовки водіїв і водійок тролейбусів. Держава компенсувала на одного водія і водійку 25 тисяч гривень. В нас є зараз дефіцит близько 40 вакансій на підприємстві", — розяснила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
"Всі кандидати, ці десять чоловік, вони проходили на початку навчання співбесіду з працівниками "Полтаваелектротранс". Вони відбирали людей, мотивованих людей, які будуть потім працювати", — повідомила заступниця директора центру професійно-технічної освіти Лілія Жила.
Після навчання студенти мають отримати водійські права на керування тролейбусом.
Як розповідала раніше Суспільному керівниця Полтавського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості Валерія Коваль, навчання для водіїв тролейбусів у місті розпочали у середині травня. Для цього отримали спеціальну ліцензію Міністерства освіти і науки України. Сам курс готували із 2021-го року.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok