"Це люди-герої": як працює єдина поліцейська-вибухотехнік Людмила Стрижак на Полтавщині

"Це люди-герої": як працює єдина поліцейська-вибухотехнік Людмила Стрижак на Полтавщині

Людмила Стрижак – єдина жінка у складі команди поліцейських-вибухотехніків Полтавщини. За словами жінки, спочатку вона працювала у кол-центрі "102", а потім пройшла первинну професійну підготовку та перейшла до вибухотехнічної служби.

27-річна Людмила Стрижак з 2020-го року працює у поліції Полтавщини.

У моїй голові це були люди-герої. Вони виїжджають на таке усе серйозне, на таке усе цікаве. І я вирішила, що, напевно, потрібно йти далі. Тому вирішила усе ж піти навчатися.
Єдина поліцейська-вибухотехнік Людмила Стрижак
Людмила Стрижак за пультом керування роботом. Суспільне Полтава

За словами Людмили, найперші виїзди для неї були найцікавіші. Нині вона єдина жінка у складі поліцейських-вибухотехніків області.

Якщо, до прикладу, це повідовлення про замінування, там працює це усе за алгоритмом. Таких повідомлень багато дуже. Якщо це повідомлення про виявлення, вилучення вибухонебезпечних предметів, то це вже цікавіше. Тому що ти вже не знаєш, що там буде, що ти там знайдеш, що узагалі буде відбуватися. Там може бути усе, що завгодно.
Людмила Стрижак — вибухотехнічка з Полтавщини
Людмила під час випуску з з Академії патрульної поліції, де вона здобула первинну професійну підготовку. Facebook/ Академія патрульної поліції

Поліцейські-вибухотехніки – це перша служба, яка проводить огляд місця обстрілу, розповіла Людмила.

Це перша служба, яка приїжджає. Тому що за фактом обстрілу, за фактом вибуху обов’язково, щоб наші спеціалісти перевірили територію на наявність вторинних вибухових матеріалів. Ми маємо бути першими на місці події і оглядати цю територію.
Людмила Стрижак - вибухотехнік-жінка з Полтавщини
Людмила під час навчань на полігоні. Сайт ГУ НП у Полтавській області

Спеціалістка каже, що працівники вибухотехнічної служби навчаються постійно.

Тому що зараз в країні війна триває, дуже багато з’являється нових боєприпасів закордонних, ракети різні. Вони усі модернізуються і ми маємо усі підлаштовуватися під цей ритм.
Робот для розмінування
Робот, за допомогою якого можна працювати із вибухонебезпечними предметами дистанційно. Суспільне Полтава

На думку Людмили, особливого ставлення через стать не має бути на роботі.

Моя особиста думка, що під час служби ми маємо оцінювати себе не як чоловік і жінка, а як спеціаліст і все. Я думаю, що не має бути якогось особливого ставлення тільки через те, що я жінка. Перш за все я тут працюю як працівник цього відділу, як спеціаліст, а не яка вона жінка.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок