"Червоні" села Полтавщини: які з них підпадають під перейменування

"Червоні" села Полтавщини: які з них підпадають під перейменування

"Червоні" села Полтавщини: які з них підпадають під перейменування
Ілюстративне. фото О.Пустовгар

До 27 січня 2024 року громади Полтавської області могли самостійно обирати нові назви для тих населених пунктів, які підпадають під перейменування. Мали зробити це у відповідності до Закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії", який набув чинності 27 липня 2023 року. Втім, щодо деяких назв відбувалися маніпулятивні заяви.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

"Із "кольоровими" назвами маніпулюють противники декомунізації таким чином: "А чим вам не вгодив червоний колір?". Справа ж не в тім. Треба дивитися, коли названий населений пункт. Якщо це назва у значенні "красне-красиве" і справді колір, і такі назви є, то вони не підлягають перейменуванню. Якщо вони з’явилися 200-300 років тому, не після встановлення радянської влади".

Звертати увагу, на думку Пустовгара, потрібно на села, які отримали свої назви після 1917 року. Наприклад, село Червоні Пологи у Лубенській громаді перейменували вже за більшовиків і далі матиме історичну назву Пологи. Така ж ситуація із селом Червона Долина, яке раніше мало назву Долина.

"Дехто занепокоївся: чи будуть перейменовувати село Красне, чи село Красна Лука неподалік Гадяча. Ні. Вони не перейменовуються, вони з’явилися ще в часи гетьмана Івана Мазепи і ніяким чином не належать до символіки російської імперської політики. А цю плутанину, на жаль, ввела Державна комісія зі стандартів державної мови, яка не зовсім компетентно сформувала списки", — додав Олег Пустовгар.

Остаточно нові назви сіл Полтавщини мають затвердити народні депутати на одному із сесійних засідань Верховної Ради України.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок