На Полтавщині від початку повномасштабної війни побільшало донорів крові: чим зумовлено

На Полтавщині від початку повномасштабної війни побільшало донорів крові: чим зумовлено

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Полтавщині майже удвічі збільшилась кількість донорів крові. Нині за день у регіоні заготовляють від 50 до 100 літрів крові.

Про це розповів Суспільному головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

Зранку в Полтавській обласній станції переливання крові – довгі черги. У Всесвітній день донора люди прийшли здати кров. 38-річний Олександр Пасічник донором стає утретє.

"Не боляче, я взагалі не реагую на це. Не перший раз долучаюся до донорства, допомагати людям потрібно. Я чув, що одне донорство домагає врятувати три життя", — розповів донор крові Олександр Пасічник.

За словами головного лікаря станції переливання Володимира Рудікова, за одну донацію людина може здати 450 мілілітрів крові, яку потім розділяють на компоненти – плазму та еритроцити. За день в регіоні збирають від 50 до 100 літрів, у День донора зібрали удвічі більше.

На Полтавщині від початку повномасштабної війни побільшало донорів крові: чим зумовлено
Головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков. Суспільне Полтава

"Ми коригуємо цей процес, щоб не було стихійності, постійно потрібно поповнювати запас, тому що еритроцити мають свій термін придатності, і треба постійно поповнювати запаси. Кожного дня у нас 50-60 донорів, також у нас працює виїзна бригада, ми на базі районних лікарень, амбулаторій проводимо забори донорської крові", — повідомив головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

За словами завідувачки відділу комплектування донорських кадрів Тетяни Герасименко, донором крові може стати повнолітня здорова людина з вагою понад 50 кілограмів.

"Протипоказання до донорства тяжкі хронічні захворювання з боку серцево-судинної та інших систем, також онкологічні захворювання. Також, якщо в людини були оперативні втручання або татуювання, це тимчасові протипоказання на пів року", — пояснила завідувачка відділу комплектування донорських кадрів Тетяна Герасименко.

На Полтавщині від початку повномасштабної війни побільшало донорів крові: чим зумовлено
Завідувачка відділу комплектування донорських кадрів Тетяна Герасименко. Суспільне Полтава

Перед здачею люди реєструються, проходять огляд у лікаря та обов’язково мають поснідати.

"Ми в них запитуємо анамнез, як вони себе почувають. Міряємо тиск, зріст і відправляємо в лабораторію здати аналіз крові на гемоглобін і гематокрит. Тоді людина повертається, якщо все добре, ми направляємо в буфет, там вони їдять чайок і печиво, потім ідуть на донацію крові", — додала Тетяна Герасименко.

Серед тих, хто прийшов сьогодні здати кров – почесні донори. Їх у області більше 3,5 тисяч.

"Я регулярно долучаюся до здачі крові, раз у три місяці здаю, це моя 47 чи 48 здача вже. Це корисно – кров очищається, імунітет підвищується. І людям допомагаєш. Військовим і інколи під час аварій – завжди кров знадобиться", — розповів донор крові Олексій Куценко.

За словами головного лікаря обласної станції переливання крові Володимира Рудікова, від початку повномасштабної війни кількість донорів крові в області зросла майже удвічі.

"Постійно забезпечуємо усі лікарні обласного, місцевого, районного значення, це і внутрішньо переміщені особи, і ,обов’язково, у пріоритеті захисники наші. Ми є на сьогодні ще й опорним закладом тиловим допоміжним, ми допомагаємо при потребі і іншим областям, силам безпеки і оборони", — повідомив Володимир Рудіков.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок