"Мені не шкода": як полтавець Олексій Долошко став донором крові

"Мені не шкода": як полтавець Олексій Долошко став донором крові

"Мені не шкода": як полтавець Олексій Долошко став донором крові
. Суспільне Полтава

Щомісяця здає компоненти крові полтавець Олексій Долошко. Вперше донором став коли був студентом. І вже майже вісім років він у базі. Його за потреби, розповів Суспільному, викликають самі лікарі.

Донор Олексій Долошко здає свою кров
Полтавець Олексій Долошко здає кров на обласній станції переливання крові. Суспільне Полтава

Олексій Долошко здає компоненти крові. Їх у донора можуть відбирати що два тижні.

"Спочатку я здавав цільну кров, а потім мені запропонували здавати тромбоцити. Ви бачили, я лежав, апарат викачує, відділяє тромбоцити, і назад кров мені вливає в організм", - розповідає донор Олексій Долошко.

У донорській базі полтавець майже вісім років. Вперше донором став, коли був студентом. Нині це для нього, каже, вже звична процедура.

Обласна станція переливання крові. Огляд у лікаря
Полтавці в станції переливання крові проходять огляд у лікаря. Суспільне Полтава

"Я навчався в медакадемії. Ми сюди частенько ходили здавати, бо були свої плюси. І якось так повелося, що мені ж не шкода, а людям воно допоможе. Хочу стати почесним донором України", - пояснює донор Олексій Долошко.

У донорській залі чоловік близько години.

"Для організму це цілком безпечно. Можливо, слабкість невеличка бути, але не завжди так, прохолода, тому, що замінник вливається прохолодний, а так все нормально. Бажано, напередодні, якщо ви хочете здати кров, за три дні до здачі крові не вживати нічого шкідливого, не вживати жири, напередодні не можна молочних продуктів, яєць. І обов’язково потрібно легкий сніданок перед здачею крові. Я налаштовуюсь, щоб постійно дотримуватись правильного харчування, щоб завжди бути напоготові", - говорить донор Олексій Долошко.

Здача крові у Полтаві
Олексій Долошко не вперше здає кров на станції переливання. Суспільне Полтава

Де можна здати кров у Полтаві

Полтавська обласна станція переливання крові. Вулиця Шевченка, 23.

У будні дні станція працює з 8:00 до 14:00.

Як здати кров у Полтаві

Для кроводачі донорам потрібно мати з собою паспорт (якщо це ID-картка - то довідку про місце реєстрації) та ідентифікаційний код. Обмеження по вазі донора - 50 кг. Попередньо необхідно зателефонувати за номером 095 452 13 57.

"Ми перевіряємо артеріальний тиск, вагу, зріст людини і як вона себе почуває зараз. І тоді ми направляємо до клінічної лабораторії, там перевіряють гемоглобін, гематокрит (відношення об'єму еритроцитів до об'єму крові – ред.), Якщо немає ніяких відхилень, тоді ми направляємо до буфету. І тоді він йде безпосередньо на кровоздачу", - каже терапевтка Тетяна Герасименко.

Полтавці здають кров на станції переливання крові
Обласна станція переливання крові. Полтава. Суспільне Полтава

Скільки донорів на Полтавщині

Загалом від початку року на Полтавщині донорами стали близько семи тисяч людей. Половина із них кров здавала вперше, розповів головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

"У цей час ми бачимо прояв активності наших людей, які бажають поділитись своєю частинкою, здати кров. Збільшилось практично у нас у півтора, до двох разів кількість донорів і заготівля. І ми 100% задовольняємо цю потребу. Після повномасштабного вторгнення дійсно потреба збільшилась, доводиться більше заготовляти донорської крові для лікування поранених, як в нашій області, і в інших", - говорить головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

Як розповів Володимир Рудіков, щодня на Полтавщині донорами крові стає близько сотні людей. А здати кров може кожен, кому виповнилось 18 років і якщо немає хронічних хвороб.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок