У Полтаві з’ясували ймовірну причину загибелі риби у ставках дендропарку

У Полтаві з’ясували ймовірну причину загибелі риби у ставках дендропарку

Оновлено

Риба у ставках полтавського дендропарку могла загинути через несприятливі погодні умови. Це, зокрема, спека та недостатня кількість опадів. Загиблі особини почали виявляти у двох водоймах приблизно на початку червня.

Полтавський міський парк, який місцеві називають дендропарком, ― найбільший в обласному центрі. На площі понад 124 гектари є п’ять ставків. У двох із них ― третьому та четвертому ― приблизно 1,5 тижні тому почали виявляти мертву рибу. Про це Суспільному розповів заступник керівника комунального підприємства "Декоративні культури" Максим Макуха.

Ймовірна причина загибелі риби у ставках дендропарку Полтави
Рибалка Роман біля четвертого ставка полтавського дендропарку. Суспільне Полтава

За його словами, зразки води та загиблої риби відбирали працівники, зокрема, Держпродспоживслужби, Держекоінспекції, рибоохоронного патруля та Регіонального офісу водних ресурсів. У висновку останнього йдеться, що загибель риби могли спричинити спекотна погода, мала кількість опадів у травні та забруднення води. Виявили перевищення показників, зокрема, хімічного та біологічного споживання кисню, а також марганцю.

"Є в протоколі невеликі перевищення по трьох параметрах, але це не критично, не в рази ― це відсотки. Тобто такого явного одного фактора, на мою думку, я не бачу",сказав заступник директора комунального підприємства "Декоративні культури" Максим Макуха.

У полтавському дендропарку загинула риба
Жаба у ставку дендропарку. Суспільне Полтава

Загиблі особини зі ставків прибрали. Нині інших мертвих риб у воді немає. За словами Максима Макухи, вирішувати проблему будуть після отримання результатів усіх досліджень та остаточного з’ясування причин.

Як повідомили Суспільному 12 червня в управлінні Держпродспоживслужби Полтавської області, у зразках води, які відібрали у ставках для аналізу, виявили невідповідність деяких показників.

Зокрема, були наявні аміак та амоній. Останній може підвищуватися під час спеки. Також це може бути наслідком потрапляння у воду добрив, азотистих відходів, лужних речовин. Крім того, може свідчити про бактеріальне зараження.

У воді виявили нітрати і нітрити - це природні сполуки, які утворюються при розкладанні органічних речовин. Зокрема, калієва й аміачна селітри використовуються у газонних і садових добривах. Вони легко потрапляють у ґрунтові води, а також не випаровуються. Тому часто лишаються у воді до того часу, поки не будуть вжиті рослинами або тваринами, повідомили в обласній Держпродспоживслужбі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок