У лебедя із полтавського дендропарку стріляли

У лебедя із полтавського дендропарку стріляли

Оновлено

В одного із лебедів, який живе у Полтавському міському паркові, стріляли зі зброї. Кулі виявили під час огляду птахів.

У лебедя, який живе у дендропарку, у тілі знайшли дві кулі від пневматики. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник директора комунального підприємства "Декоративні культури" Максим Макуха.

Стріляли у лебедя із полтавського дендропарку
Лебідь, у тілі якого виявили кулі. Фото: Facebook М. Макуха

В одного із птахів помітили волосінь, яка виглядала із дзьобу. Припустили, що лебідь міг заковтнути рибацький гачок. Тому птахів зловили та відвезли до ветеринара. Під час огляду в одного із них виявили кулі.

"Рентген міг показати наявність гачків. Добре, що їх не було виявлено. Але ж волосінь, на жаль, на знімку не побачити, тому будемо сподіватися, що все таки виплюнув. І як виявилося, один з птахів має в тілі дві кулі від пневматики, мені це не вкладається в голові. Щоб хтось міг таке зробити. Ветеринар каже, що це не загрожує життю, але сам факт варварства", — написав Максим Макуха.

"Було проведено рентгенологічне дослідження шлунково-кишкового тракту, при обстеженні лебідки було виявлено дві кулі від пневматичної зброї. Кулі давнішні не потребували медичного негайного вилучення. Були надані рекомендації, птахи були відпущені", — повідомив ветлікар Леонід Корчан.

У лебедя із полтавського дендропарку стріляли
Рентген знімок лебедя з полтавського дендропарку, на якому видно кулі. Фото: Facebook М. Макуха

Суспільному Максим Макуха повідомив, що рани у птаха зажили. До поліції звертатися не планують, оскільки невідомо, коли саме стріляли у птаха.

"Може, рік, може, два роки тому це сталося. Вони ж не молоді вже лебеді. Тому і не звернулися, але нас запевнили лікарі, що на цей момент загрози життю і здоров’ю лебедів ніякої немає", — розповідає майстер полтавського міського парку Григорій Ринковий.

Про травмування лебедя поліції стало відомо із соцмереж. Тому подію зареєстрували та почала пошуки причетних до травмування птаха, повідомив Суспільному речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.

Лебеді у полтавському дендропарку

2 квітня 2024-го року лебедів та качок повернули після зимівлі на водойму у Полтавському міському парку, який місцеві називають дендропарком. Їх привезли комунальники.

У січні 2024-го птахів евакуювали до екопарку, тому що водойма почала замерзати. За цей час працівники комунального підприємства "Декоративні культури" розчистили ставок та відремонтували будиночок для птахів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок