На полтавському ринку упав попит на молодняк домашньої птиці: в чому причина

На полтавському ринку упав попит на молодняк домашньої птиці: в чому причина

На Полтавщині завершується сезон торгівлі молодняком домашньої птиці. Цьогоріч попит на каченят, гусенят та курчат на ринку Полтави упав вдвічі, хоча ціна залишилась на рівні минулорічної. Зросла собівартість продукції, адже здорожчав комбікорм, бензин та електроенергія.

Про це Суспільному розповіла продавчиня Алла Гребенко.

Продавці Алла Гребенко та Олексій Педоренко на полтавському ринку реалізують молодняк домашньої птиці. Мають на продаж кілька видів гусенят, курчат та каченят. Займаються птахівництвом близько 20 років.

На полтавському ринку упав попит на домашню птицю
Алла Гребенко займається вирощуванням та продажем домашньої птиці близько 20 років. Суспільне Полтава

"Зараз закупляємо. Вирощували й самі, але зараз закупляємо. Птиця, яка є, вся. Курчат багато видів. Видів шість-сім.У мене все маленьке. Я беру добові. Від доби до тижня", — розповіла продавчиня Алла Гребенко.

Пік продажів молодняка вже завершується, каже продавчиня.

Продаж птиці на ринку в Полтаві
Каченята на продаж. Суспільне Полтава

"Найбільше це травень. Може, ще тиждень і закінчиться. Цього року, у зв’язку з війною, зовсім не та торгівля. Я продала гусенят 15, це дуже мало. Качок 20, муларда 50, а курчат 100. Але це для ринку, як нас тут торгує 4 людини, це дуже мало. Світло вимикають, люди бояться маленьку птицю брати, якою я торгую, її треба гріти. Від цього ж теж залежить попит", — додала Алла Гребенко.

Гусеня у середньому можна купити за 110-120 гривень, каченя – від 40 до 60, а добове курча – від 20 до 35. Ціна залежить від віку птиці.

Каченята на ринку в Полтаві
Вартість одного каченя коливається від 40 до 60 гривень. сусп

"Сьогодні я взяв каченят, також і гусят. Татові привожу у село, він тоді займається, доглядає. Це вже 3 роки купую. Тому що бур’ян росте, а косити їздити. Так вони випасуться і бур’яну буде набагато менше. Натуральний продукт. Знаєш, чим годував саму птицю, а на ринку, у магазині хімія", — поділився покупець Олексій Борисенко.

Зросла цьогоріч ціна на комбікорм та бензин, говорить Олексій Педоренко. А з 1 червня здорожчала й електроенергія.

"У мене є електростанція. Дорого бензином торохтіти. Цілу ніч не спиш. Треба на ніч курчатам добовим червоними лампами гріти. А якщо подорожчає світло, то мені за світло платити більше, ніж моя пенсія вдвічі. Зараз я грію тільки молодняк, а якби інкубатор, то взагалі в мінуси пішов би. Як узяти пенсія 2700 у мене, то доводиться тягати цю птицю, щоб вижити як-небудь, заробити якусь копійку", — розповів продавець Олексій Педоренко.

На ринку упав попит на домашню птицю
Вартість курчат від 20 до 35 гривень за штуку. Суспільне Полтава

Та птахівництво на Полтавщині все ж розвиватиметься, а поголів’я птиці збільшуватиметься, прогнозує Людмила Флока.

"Люди все одно будуть обирати курятину, оскільки вона дешевша, ніж яловичина чи свинина. Попит, звичайно, зменшився, оскільки багато людей переселились з інших міст, і не всі собі можуть дозволити мати в своєму раціоні курятину, але, оскільки наші господарства збільшують виробництво порівняно з 2022-2023 роками, 2024-го уже на кілька мільйонів більше поголів’я птиці, то, я думаю, що вийдемо на новий рівень і ціна буде зменшуватись. Дрібним фермерам, на мою думку, буде звичайно важче, але вони знайдуть своїх покупців", — повідомила доцентка університету економіки і торгівлі Людмила Флока.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок