Катування ув'язнених Божковської колонії: міністр юстиції опублікував подробиці

Катування ув'язнених Божковської колонії: міністр юстиції опублікував подробиці

Катування ув'язнених Божковської колонії: міністр юстиції опублікував подробиці
Міністр юстиції відвідав колонію та поспілкувався із засудженими. Facebook/Denis Malyuska

Міністр юстиції України Денис Малюська підтвердив раніше оприлюднені факти катувань у Божковській колонії №16. Про побиття йому стало відомо рік тому.

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці міністр юстиції України Денис Малюська.

"Перша думка була, що вибивали гроші (про це і повідомили ДБР), але виявилось що таким чином окремі співробітники намагались побороти злочинну ієрархію: злочинці на високих позиціях в ієрархії не працюють і бояться втратити свій статус, якщо почнуть працювати. Їх били, щоб ті взяли швабру і почали прибирати", — йдеться у публікації.

За словами Дениса Малюськи, такі дії з катуванням та побиттям у Божковській колонії - це залишки радянських практик насилля. Та додав, що таке толерувати не можна.

"Інформації, хто конкретно бив, у нас не було до останніх днів (якщо звернули увагу, на відео вони маскувались). Але для прийняття управлінських рішень вистачило і того, що було. Одразу відреагували: усе керівництво колонії було звільнено влітку 2023", — повідомив у пості Денис Малюська.

За його словами, нові керівники колонії у липні 2023 року отримали вказівку зробити її зразковою. Це міністр перевірив особисто. Він приїжджав до колонії, говорив із засудженими та оглядав території установи.

Що оприлюднили ДБР

29 травня працівники ДБР повідомили про підозру чотирьом працівникам Божковської виправної колонії № 16. Їх підозрюють у знущанні та побитті людей, які відбували покарання в установі. Зокрема, новоприбулим засудженим погрожували поселенням серед відторгнутих загалом в’язнів, били та примушували беззаперечно виконувати будь-які вказівки. Із моменту прибуття в установу засуджених змушували прибирати підлогу, знімаючи вказаний процес на відеокамеру. У разі відмови – били руками, ногами, гумовими кийками, палицями у різні частини тіла.

Катування ув'язнених Божковської колонії: міністр юстиції опублікував подробиці
Фото із місця затримання підозрюваних. ДБР

Під час розслідування знайшли відеофайли, на яких зафіксований момент завдання тяжких тілесних ушкоджень одному з нових в’язнів колонії. Відео долучили до матеріалів провадження як один з доказів протиправних дій працівників колонії.

Усім фігурантам повідомлено про підозру за частиною другою статті 127 “Катування” Кримінального кодексу України. Санкція – позбавлення волі на строк до 10 років.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок