Проєкт від кіберполіції "Брама": що важливо знати полтавцям

Проєкт від кіберполіції "Брама": що важливо знати полтавцям

Проєкт від кіберполіції «Брама»: що важливо знати полтавцям
ілюстративне. ГУ Нацполіції в Запорізькій області

Протидіяти російським ІПСО та іншим шахрайським схемам потрібно спільними зусиллями кіберполіції і громадян. Для цього започаткували проєкт "Брама", який має на меті залучити якомога більше людей, щоб разом із кіберполіцією та волонтерами протидіяти дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіли представники кіберполіції Полтавщини Дар’я Рябцева та Ростислав Конюшенко.

"Долучитися до проєкту може кожен охочий. Для цього варто знайти у соціальній мережі Telegram платформу "Брама". Нині кількість підписників близько 153 тисячі. Щоб заблокувати те чи інше джерело, потрібно надіслати скаргу. Чим більше буде скарг, тим більша ймовірність того, що відповідний ресурс заблокують", — розповіла Дар’я Рябцева.

Найбільше російські ІПСО стосуються стратегічних цілей і переваг на лінії фронту. У фокусі - вище військове керівництво держави, правоохоронні органи.

"Тож, коли людина натрапляє на неправдиву інформацію або ту, що може зашкодити безпеці нашої держави він надсилає відповідну сторінку в якійсь соціальній мережі, щоб ми могли відреагувати і заблокувати дане джерело", — пояснює Ростислав Конюшенко.

Проєкт "Брама" — це не лише протидія ІПСО, але й просвіта. На платформі можна знайти тренінги з кібер-та медіаграмотності. Усі охочі можуть отримати інформацію щодо фейків, які просуває ворог, а також знати про небезпечні схеми шахрайств, що ширяться мережею.

"За травень до нас звернулося близько 400 жителів області. Найбільше звернень стосуються фішингу. Це коли людина переходить за посиланням і зазначає особисті дані. У такий спосіб громадян ошукали на 750 тисяч гривень. Не менш розповсюджена схема, коли людина робить передплату, але товар не отримує".

Найбільш уразливі до фішингу - молодь від 14 до 18 років та пенсіонери, розповіли кіберполіцейські.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок