Понад 22 000 російських ресурсів Telegram-каналів кіберполіція заблокувала з початку повномасштабного вторгнення. Це у рамках проєкту "Мрія". До війни цей ресурс використовували для викриття наркомагазинів. Про це Суспільному повідомив інспектор відділу протидії злочинам на Полтавщині Владислав Антонов. Долучитися до чат-боту може кожен.
Інспектор кіберполіції Полтавщини Владислав Антонов показує, як працює Telegram-канал "StopRussia /MRIYA". Його роботу забезпечують правоохоронці разом з волонтерами. До війни ресурс використовували для викриття наркомагазинів.
"Наш ворог розпочинає розповсюджувати різні фейки, неправдиву інформацію. Або ж просто розповсюджує інформацію про військові об'єкти, про персональні дані звичайних громадян України в мережі інтернет. А саме проєкт "Мрія" займається тим, що блокує та зменшує вплив цих ресурсів в кіберпросторі", - говорить інспектор відділу протидії злочинам Полтавщини Владислав Антонов.
Канал "StopRussia /MRIYA" має 276 тисяч підписників. Вони можуть додавати посилання на сумнівні акаунти, а також блокувати їх. Долучитися може кожен.
"Ми дуже плідно співпрацюємо із закладами вищої освіти, з старшими класами у школах, з адміністраціями. Дуже багато людей з Польщі, з Франції, з Німеччини, які також долучаються, допомагають", - каже інспектор відділу протидії злочинам Полтавщини Владислав Антонов.
Щоб приєднатися та блокувати інформаційні ресурси Росії, потрібно перейти за посиланням StopRussia /MRIYA і приєднатися до телеграм-каналу.
"Займає у вас 15 хв для того, щоб заблокувати пару ресурсів, ви можете це зробити за чашкою кави зранку. А ваша скарга дуже сильно допоможе. І я вважаю, що це дуже важливий внесок . Таким чином ми працюємо як антирозвідка", - пояснює інспектор відділу протидії злочинам Полтавщини Владислав Антонов.
"Так, мені приходило повідомлення про те, що є такий канал, так. Можна долучитися . Не моніторила цю ситуацію", - каже полтавка Оксана Дейнега.
"Кидаю скарги та розповсюджую, щоб на це не велися і розповідаю, що цьому сайту не потрібно довіряти. Фейкова інформація – це недобре. І з цим треба боротися", - говорить полтавка Марія Літухова.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: