Як у Полтаві економлять електроенергію: думки місцевих

Як у Полтаві економлять електроенергію: думки місцевих

Жителів Полтавщини та інших регіонів України закликають економити електроенергію через обстріли з боку російської армії. Як це роблять деякі полтавці та які поради від "Полтаваобленерго", у матеріалі Суспільного.

Як полтавці економлять електроенергію

Зменшення споживання електрики у пікові години дозволяє не лише уникнути перенавантаження мережі, а й зекономити гроші. Зокрема, переважно вночі користується електроприладами полтавка Ніна Сохацька. Суспільному вона розповіла:

"Вдається економити, у мене двофазний лічильник. Я стараюся робити все в пільговий період ― з 23:00 до 7:00. Я живу сама. Пральна машина в мене, холодильник, мультиварка. Більш потужного в мене нічого нема".

Як у Полтаві економлять електроенергію: поради
Полтавка Ніна Сохацька. Суспільне Полтава

Для заощадження електроенергії у своєму помешканні полтавець В’ячеслав Барака замінив лампи розжарювання на енергоощадні LED. Місцевий житель сказав Суспільному:

"Комп’ютер, ноутбук ― це основне. Холодильник, морозилка ― все, що у нас є. Кондиціонер ще не вмикали, а обігрівач зараз не потрібний. Пральна машина є. Раз на тиждень вмикаємо її, частіше в другій половині дня".

Економія електрики: як краще це зробити жителям Полтавщини
Полтавець В’ячеслав Барака. Суспільне Полтава

Полтавець Костянтин Савін Суспільному розповів, що ощадливо використовував енергію і до відключень електропостачання:

"Зменшую користування, наприклад, пилососом, феном, технікою, в якій є нагрівальні елементи або якісь двигуни. Вони забирають найбільше живлення. Зазвичай я користуюсь ноутбуком і телефоном. Більше, зазвичай, мені нічого не потрібно".

Відключення світла: як економлять жителі Полтави
Полтавець Костянтин Савін. Суспільне Полтава

Як економити електрику ― поради енергетиків

Як повідомляли на офіційному сайті акціонерного товариства "Полтаваобленерго", особливо заощаджувати електроенергію просять у години найбільшого навантаження на мережу. Зокрема, слід дотримуватися таких правил:

  • вимикати освітлення у приміщеннях, де ніхто не перебуває;
  • не вмикати кілька електроприладів в один час, бо це призводить до різкого зростання енергоспоживання;
  • з обережністю використовувати потужні електроприлади, щоб не навантажити мережу (електроплити, обігрівачі, бойлери тощо).
Як зекономити на світлі: поради енергетиків з Полтавщини
Графіка щодо витрат електроенергії під час користування різними електроприладами. Графіка з сайту "Полтаваобленерго"

Як діють відключення електрики на Полтавщині

2024-го року графіки погодинних відключень електроенергії на Полтавщині вперше почали застосовувати 16 травня. Це зробили для запобігання порушення режиму роботи енергетичної системи України внаслідок дефіциту електричної потужності.

Споживачів електроенергії у "Полтаваобленерго" розділили на шість черг за адресами. Їхній перелік незмінний. Але щодня змінюють графік відключень для кожної черги, це залежить від допустимого обсягу споживання електрики.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок