До кінця літа увесь транспорт Полтави планують забезпечити валідаторами

До кінця літа увесь транспорт Полтави планують забезпечити валідаторами

Увесь громадський транспорт Полтави до кінця серпня планують обладнати валідаторами, розповів Суспільному начальник міського відділу транспорту та зв’язку Сергій Гладких. Нині пристроями для безготівкової оплати повністю забезпечені комунальні автобуси і тролейбуси і на 80% — транспорт приватних перевізників.

Майже два роки полтавець Сергій для оплати проїзду у тролейбусах та автобусах використовує транспортну картку.

"Цією карткою користуюся найбільше взимку тому, що погода не дозволяє користуватися пішим ходом або велосипедом. Я придбав цю картку 2 липня 2022-го року. І вона зручна тим, що я можу їздити з пересадкою протягом 35 хвилин. Тобто протягом цього часу я можу безплатно пересісти на інший тролейбус або комунальний автобус, або маршрутку, де є валідатор", — розповів місцевий житель Сергій.

До кінця літа увесь транспорт Полтави планують забезпечити валідаторами
Полтавець Сергій, який майже два роки користується транспортною карткою. Суспільне Полтава

Нині увесь комунальний транспорт міста на 100% укомплектований мобільними валідаторами, розповів начальник міського транспортного відділу Сергій Гладких.

"По-перше, це безпека дорожнього руху, водій не відволікається на видачу квитка. По-друге, зручність для громадян у виборі можливості форми оплати: або готівка, або розрахунок банківською картою чи транспортною картою. Максимальне підвищення прозорості наданих послуг, тобто кількість перевезених пасажирів як пільгових категорій, так і звичайних пасажирів", — продовжив начальник відділу транспорту та зв’язку Полтавської міськради Сергій Гладких.

До кінця літа увесь транспорт Полтави планують забезпечити валідаторами
Транспортною карткою можна користуватися у тролейбусі. Суспільне Полтава

"Частіше розраховуються готівкою, але багато карток банківських. Молодь найчастіше розраховується картками або люди, яких попросиш, бо немає решти", — розповіла кондукторка тролейбуса Ніна Желізняк.

Впровадженням безготівкової оплати проїзду в громадському транспорті Полтави займається компанія "Фарго-сістемс". Окрім банківських карт і пристроїв, розрахуватися через валідатори можна й транспортною картою "Гаманець"

До кінця літа увесь транспорт Полтави планують забезпечити валідаторами
Транспортна картка. Суспільне Полтава

"Проїзд, за якою становить 9 гривень. Пересадки протягом 35 хвилин безплатні, поповнювати можна на точці продажу, це за адресою Гоголя, 12, або через застосунки. 1:45-46 І через термінали на вулиці також можна. Коштує сама картка 50 гривень, поповнюєте на будь-яку суму, сума не згорає", — додала працівниця компанії "Фарго-сістемс" Валентина Бондаренко.

"10 травня увечері я не дочекався 7-го тролейбуса, який їде на інститут зв’язку, скористався кільцевим, доїхав ним до ОЦЕВУМа (обласний центр естетичного виховання української молоді – ред.), заплатив 9 гривень з цієї картки, потім вийшов з цього тролейбуса, перейшов на зупинку 5-та школа і там сів на 12-й тролейбус і також провалідував картку, і з неї не списалось нічого", — продовжив місцевий житель Сергій.

До кінця літа увесь транспорт Полтави планують забезпечити валідаторами
У Полтаві є три види транспортних карток. Суспільне Полтава

"Не користуюсь, немає потреби. Якби ще з пересадками, то може б, а так ні, нема пересадок", — розповіла місцева жителька Олена Крат.

Зі слів, Сергія Гладких, обладнали валідаторами і 80% приватного транспорту міста, а повністю забезпечити мають до кінця літа.

"Користуються. За день буває до 70 білетів, 50-70 білетів. І це непогано. Телефонами, банківськими (картками – ред.). А транспортні картки? Ні, рідко, три-чотири білети може бути за увесь день", — додав водій маршрутки Павло Бранюков.

До кінця літа увесь транспорт Полтави планують забезпечити валідаторами
Валентина Бондаренко, працівниця компанії "Фарго Сістемс". Суспільне Полтава

"На весь транспорт перед виїздом встановлюються валідатори, уже більше року. Оце 1 відсоток карткою і 2 відсотки телефонами (розраховуються – ред.). Це 3 відсотки. Полтава просто нерозвинене місто, це нікому не цікаво, всі звикли до готівки і розраховуються готівкою", — повідомив приватний перевізник Іван Іванов.

Зі слів Сергія Гладких, транспорт, обладнаний валідаторами, працює у всіх мікрорайонах міста.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок