СБУ затримали підозрюваного, який належав до агентури ФСБ, що коригувала обстріли по Полтавщині

СБУ затримали підозрюваного, який належав до агентури ФСБ, що коригувала обстріли по Полтавщині

СБУ затримали підозрюваного, який належав до агентури ФСБ
Фото із місця затримання підозрюваного. Суспільне Полтава

Служба безпеки України заявила про затримання учасника агентурної групи ФСБ Росії, яка діяла у різних регіонах України. Вони коригували ракетні удари по Києву, Одесі, а також Житомирській та Полтавській областях.

Про це повідомили на офіційному сайті Служби безпеки України.

Затриманий — 27-річний житель тимчасово окупованого Енергодара, який через пів року після захоплення міста виїхав до Одеси. За даними СБУ, на початку 2024 року переселенця завербував кадровий співробітник управління ФСБ Росії. За співпрацю з російською спецслужбою підозрюваний отримував гроші, які надходили на його банківські реквізити. Затримали його у власному помешканні.

Згідно з матеріалами справи, він звітував до Федеральної Служби безпеки про наслідки подвійного ракетного удару РФ по Одесі 15 березня цього року. Тоді росіяни атакували житловий квартал міста двома балістичними ракетами "Іскандер". Перша поцілила у цивільну забудову. Другою завдали повторного обстрілу, коли на місце події прибули рятувальники, працівники "швидкої".

Після цього обстрілу підозрюваний обходив територію поблизу пошкоджених будівель та приховано фіксував наслідки влучання. Матеріали надсилав до ФСБ зі своїми коментарями, зокрема, щодо орієнтовної кількості загиблих.

СБУ затримали підозрюваного, який належав до агентури ФСБ, що коригувала обстріли по Полтавщині
Переписка підозрюваного із співробітником управління ФСБ Росії. фото Служба безпеки України

У подальшому підозрюваний готував серію ударів РФ по місцевих лікарнях, а також підрозділах Держприкордонслужби, Національної гвардії та Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України — "Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану". Санкція статті — довічне ув’язнення. Чоловік перебуває під вартою.

Інших двох російських агентів із цієї групи затримали працівники СБУ у березні 2024 року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок