Відео обшуків у справі депутата Диканя і посадовця Шевельова: яким було засідання про хабар у Полтаві

Відео обшуків у справі депутата Диканя і посадовця Шевельова: яким було засідання про хабар у Полтаві

Суд щодо Диканя і Шевельова 10 травня 2024-го: що розглядали на засіданні
Обвинувачені Євген Дикань та Микола Шевельов у суді в Полтаві 10 травня 2024-го року. Суспільне Полтава

Розгляд справи щодо одержання неправомірної вигоди депутатом та посадовцем Полтавської міської ради продовжили 10 травня в Октябрському райсуді.

На засідання з’явилися обоє обвинувачених ― депутат міськради Євген Дикань та начальник міського управління з питань містобудування та архітектури Микола Шевельов. Також їхні захисники, представник потерпілого та прокурор. Про це з місця події повідомила кореспондентка Суспільного.

10 травня на засіданні продовжили перегляд відео слідчих дій. Зокрема, прокурор долучив до справи запис обшуку автомобіля Євгена Диканя, який провели у день його затримання ― 2 вересня 2021-го року. Також переглянули відео обшуку приміщень у ресторані "Болон’єта", де ймовірно відбулася передача грошей.

Тривало засідання близько трьох годин. Далі суддя оголосила перерву до 23 травня.

Суд у Полтаві переглянув відео обшуків у справі щодо хабаря Диканя і Шевельова з міської ради
Судове засідання в Октябрському райсуді Полтави, 10 травня 2024-го року. Суспільне Полтава

Що відомо про справу депутата Диканя і посадовця Шевельова у Полтаві

Депутата Полтавської міської ради Євгена Диканя та начальника міського управління з питань містобудування та архітектури Миколу Шевельова підозрюють в одержанні неправомірної вигоди. Її взяли за отримання дозвільних документів для полтавського підприємця Івана Сасіна.

За словами прокурора Юрія Осюка, 22 березня 2021-го року під час перевірки в одному із приміщень на вулиці Соборності міська інспекція з контролю за благоустроєм виявила порушення. Там відбулися архітектурні зміни без дозвільних на те документів. Від власника приміщення Дикань разом із Миколою Шевельовим вимагав хабар. 5 тисяч доларів підприємець мав заплатити за сприяння у наданні необхідних дозволів, повідомляв прокурор. Платити гроші Іван Сасін відмовлявся, тому двічі подавав заяву до міськради щодо отримання необхідних документів. На що отримував відмову від Шевельова.

За даними прокурора Юрія Осюка, 22 квітня 2021-го Євген Дикань знову запропонував підприємцю, щоб той заплатив гроші. За майже тиждень той погодився, першу частину передав через посередника у серпні. 2 вересня 2021-го, за даними слідства, Іван Сасін відніс 3 тисячі доларів до ресторану, який пов’язаний із депутатом. Того ж дня Євгена Диканя затримали, а у Полтавській міській раді відбулися обшуки. Як повідомляла кореспондентка Суспільного, яка перебувала на місці подій, правоохоронці були у приймальні тодішнього голови Полтавської громади Олександра Мамая та кабінеті начальника міського управління з питань містобудування та архітектури Миколи Шевельова.

Обидва підозрюваних свою причетність до цього заперечують. 4 вересня 2021-го року в Октябрському райсуді Полтави під час засідання Євген Дикань назвав справу замовною. За його словами, дані сфальсифікували, бо він відмовився допомагати у знятті з посади тодішнього міського голову Олександра Мамая.

Суддя Октябрського райсуду Полтави Едуард Сініцин 4 вересня 2021-го року ухвалив взяти Євгена Диканя під варту на два місяці ―до 1 листопада. Зі слідчого ізолятора підозрюваний вийшов після внесення застави у розмірі 681 тисячі гривень.

Правоохоронці розслідують справу за частиною третьою статті "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". За це передбачено від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок