На Полтавщині почали імунізацію від сказу диких тварин

На Полтавщині почали імунізацію від сказу диких тварин

Як імунізують від сказу диких тварин на Полтавщині: як буде 2024
Фахівці у лісі на Полтавщині під час імунізації диких тварин від сказу, 2023-й рік. Суспільне Полтава

У двох районах Полтавської області фахівці почали розкладати приманки з вакциною від сказу. Роблять це на території мисливських угідь для уникнення поширення хвороби.

Приманки із вакциною привезли для Лубенського та Миргородського районів 1 травня. Загалом це майже 222 тисячі доз. Решту для Полтавського та Кременчуцького районів привезуть із 6 травня. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Наталія Карпенко:

"Це приманка, як і минулого року. Вона розміром із сірникову коробку: усередині блістер із вакциною, зовні м’ясо-кісткове борошно для приманки".
Вакцини від сказу для диких тварин: як поширюють на Полтавщині
Фахівець показує приманку із вакциною на Полтавщині, 2023-й рік. Суспільне Полтава

За словами спеціалістки, поширюють приманки з вакциною від 1 травня на території усіх мисливських угідь, окрім доріг, полів та населених пунктів, ― це понад 27 тисяч кілометрів квадратних.

"Розкладання вручну, так як військовий стан, і за допомогою літаків немає можливості. Створені бригади, у них входять фахівці ветеринарної медицини, фахівці користувачів мисливських угідь ― єгері, їхні працівники. І в деяких ― представники органів місцевого самоврядування", ― повідомила Наталія Карпенко.

Що таке сказ і чим він небезпечний

Сказ– це небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Ця хвороба невиліковна, тому найкраща профілактика – це щорічна профілактична вакцинація для тварин.

Як раніше розповідав Суспільному провідний лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло, якщо людина після укусу тварини вчасно звернеться по медичну допомогу, то їй зроблять щеплення від сказу, інфікування не відбудеться.

За його словами, серед симптомів сказу у тварини – страх води, світла, пінисте і сильне слиновиділення тощо.

Скільки випадків сказу виявили на Полтавщині з початку 2024 року

З початку року на Полтавщині виявили дев’ять випадків сказу. Востаннє це було у селі Носівка Полтавської громади. Тоді домашній кіт покусав свою господарку, а згодом загинув. У тварини були ознаки сказу. 12 квітня 2024-го року хворобу підтвердили за допомогою дослідження.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок