"Вона, як гумова": чи перевіряють полуницю на ринках Полтави на вміст нітратів

"Вона, як гумова": чи перевіряють полуницю на ринках Полтави на вміст нітратів

Ранню експортовану полуницю, яку продають на ринках Полтави, перевіряють на вміст нітратів та органолептику ― контроль органами чуття людини. Як обирати ягоди ― у матеріалі Суспільного.

Як перевіряють полуниці на ринку

Полуниця, яку продають на ринку, має проходити два дослідження. Згідно із Державними стандартами України, її перевіряють на органолептику та вміст нітратів. Про це Суспільному розповіла завідувачка лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Тамара Матвієнко:

"Сказати, доброякісна вона чи злоякісна, ми, на жаль, не можемо, оскільки передбаченими документами, якими ми користуємось, а саме регламентом максимально допустимих рівнів вмісту нітратів у рослинній продукції, такого максимально допустимого рівня для полуниці немає".

Яку полуницю продають у Полтаві: ціна та якість
Покупчиня на центральному ринку Полтави вибирає полуницю. Суспільне Полтава

За словами Тамари Матвієнко, при виборі полуниць на ринку, варто звертати увагу на їхній вигляд. Спеціалістка розповіла:

"Ягоди повинні бути обов’язково з чашолистками, однакового кольору, стиглі, не зелені, не пом’яті, не гнилі і не пошкоджені різними шкідниками".

Чи купують полуницю на ринку у Полтаві

На центральному ринку у Полтаві Олена Вергелес продає полуницю майже чотири тижні. Нині ціна ягід 180 гривень за кілограм.

У Полтаві продають полуницю: яку та по скільки
Полтавська продавчиня Олена Вергелес показує довідку про аналіз полуниці. Суспільне Полтава

"Приблизно місяць тому була 500, потім 350 десь. Полуничка непогана, з Іспанії. Беруть небагато, з обережністю, але є такі покупці, які кожного дня приходять, беруть по декілька. А є такі, які беруть кілограмами", ― сказала Олена Вергелес.

Полтавка, яка не захотіла назвати своє ім’я, Суспільному розповіла, що купувала ці ягоди і по 500 гривень за кілограм. Їла сама, пригощала дитину, а нині взяла для гостей. Інша полтавка Ірина Лук’янець полуниці ще не купувала, сказала:

"Чесно кажучи, трохи побоююсь. І вона не дуже смачна, коли вже йде натуральна полуниця, у свій сезон, то солодка і смачна. Вона, як гума трохи".

Як перевіряють полуницю на ринках Полтави на вміст нітратів
Ціна на полуницю на ринку у Полтаві наприкінці квітня 2024-го року. Суспільне Полтава

Продавчиня на полтавському ринку Лілія Кислюк Суспільному повідомила:

"Сертифікат є, все добре, все в нормі, все чітко. Полуниця солоденька, гарна. Люди беруть небагато, по можливості купують. 5―7 кілограмів у день продається, буває 10".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок