У Мачухівській громаді через випадок сказу щеплюють тварин: як довго триватиме

У Мачухівській громаді через випадок сказу щеплюють тварин: як довго триватиме

У Мачухівській ТГ, що на Полтавщині, вакцинують домашніх тварин від сказу. Пов’язано це із виявленням цього захворювання у громаді у собаки, якого вкусила інфікована лисиця.

Про це Суспільному розповів начальник Полтавської районної дільничної ветлікарні Микола Матюшев.

У Мачухах люди привозять тварин на безкоштовне щеплення від сказу. Роблять це після того, як 9 квітня у Судіївці це захворювання підтвердилось у собаки, якого вкусила лисиця.

У Мачухівській громаді через випадок сказу щеплюють тварин: як довго триватиме
У Мачухах люди привозять тварин на безкоштовне щеплення від сказу. Суспільне Полтава

"У мене п’ять собак, кіт, кішка, ось така агама іще у нас є хвилястий папуга. Ми їх дуже любимо і дуже хвилюємося за їхнє здоров'я. Тому робимо їм усі щеплення, і зараз великий спалах сказу", - ділиться місцева жителька Світлана Казнадій.

Великих тварин ветеринари вакцинують вдома. Господарі, які можуть це зробити самі, беруть препарат додому.

"Я маю собачку по кличці Джек, якого дуже люблю. Він у мене ще дуже молоденький, грайливий і красивий. І котика Сімбика теж, якого підібрала і теж дуже люблю. Хочу провакцинувати, тому що зараз дуже багато хвороб. Лисиці бігають і можуть розносити різну інфекцію", - повідомляє місцева жителька Тетяна Дорошенко.

У Мачухівській громаді через випадок сказу щеплюють тварин: як довго триватиме
У Мачухівській ТГ на Полтавщині вакцинують домашніх тварин від сказу. Суспільне Полтава

"Та мабуть вже третій рік бігає лисиця, отам у нас он, де ставок, там нірки. І я, коли було ще світло, я бачила десь об 11 вона отут біжить, собаки "розриваються" і отуди кудись, а потім години через дві назад", - каже місцева жителька Тамара Півень.

За словами начальника Полтавської районної дільничної ветлікарні Миколи Матюшева, ця вакцинація вимушена. Її проводять у чотирьох селах довкола Судіївки. Це – у Мачухах, Сноповому, Шевченках та Сердюках.

"Вакцина колеться віком із трьох місяців. Тобто собакам і котам із трьох місяців. Проводиться раз на рік. Протипоказань немає до цієї вакцини, ніяких ускладнень вона не дає", - розповідає начальник Полтавської районної дільничної ветлікарні Микола Матюшев.

За інформацією Миколи Матюшева, вакцинація безкоштовна і триватиме вона доки не щеплять усіх тварин. Це не лише собак та котів, а і велику рогату худобу та коней. Якщо упродовж двох місяців сказу на цій території не виявлять, то карантин скасують. Поки вакцинували 350 тварин. Загалом протягом цього року на Полтавщині виявили вісім випадків сказу.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок