У Кременчуці на Полтавщині виготовляють магнітні екстрактори для видалення уламків з тіла

У Кременчуці на Полтавщині виготовляють магнітні екстрактори для видалення уламків з тіла

Волонтерський штаб оборони Кременчука близько двох років виготовляє магнітні екстрактори. З їхньою допомогою можна дістати уламок із тіла пораненого. Інструменти безкоштовно передають в лікарні, шпиталі та медичні роти.

Про це Суспільному розповів керівник Волонтерського штабу оборони Кременчука Олег Биков.

"Ми загалом займаємося доставкою вантажів на лінію фронту до наших хлопців. До всіх підрозділів: як ЗСУ, так і МВС, так і СБУ, ГУР та інших. І також передаємо адресні вантажі. Домовляємося за автівки, за ремонт автівок і багато-багато чого іншого. Окрім цього ми є виробниками магнітних екстракторів, котрими наші медики видаляють дрібні уламки з тіл наших поранених", ― розповів Олег Биков.

Кременчуцькі волонтери виготовляють прилади, щоб діставати осколки з тіл поранених: подробиці
Керівник Волонтерського штабу оборони Кременчука Олег Биков. Суспільне Полтава

У виготовлені екстракторів їм допомагає близько п’яти підприємств. Вони розташовані в Харкові, на Полтавщині та Кіровоградщині. Всі деталі роблять безкоштовно. Неодимові магніти замовляють напряму з Китаю, за них сплачує IT-спільнота Києва.

"Ми цією тематикою займаємося вже майже два роки. І ми передали більше тисячі екземплярів наших екстракторів вже п’ятого покоління. Це не враховуючи ще і попередників, тому що було ще чотири покоління попередників, котрі також вдало працюють та допомагають нашим хірургам. Знаю, що кожен день завдяки нашим приладам проводяться близько 100 операцій", ― сказав Олег Биков.

Магнітні екстрактори: як працюють і як виготовляють у Кременчуці
Набори магнітних екстракторів, які виготовили волонтери у Кременчуці. Суспільне Полтава

Виготовлення партії медичних екстракторів зі 100 штук займає близько місяця. Потім їх доставляють "Новою поштою" або передають особисто в руки. Лікарі можуть звертатися до Волонтерського штабу оборони Кременчука для замовлення інструментів.

"Такі гаджети повинні бути як в шпиталях, так і в травматологів, у кардіохірургів, у нейрохірургів, в медротах. Тобто максимально повсюди. Передаємо ми безкоштовно. Це принципова позиція, як це й повинно бути в волонтерстві. Єдине, що ми просимо, це відео-звіт про отримання", ― повідомив Суспільному Олег Биков.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок