Демобілізація строковиків із Полтавщини: які документи нести до ТЦК

Демобілізація строковиків із Полтавщини: які документи нести до ТЦК

У Полтавській області територіальні центри комплектування та соцпідтримки не змінюватимуть режим роботи, не зважаючи на демобілізацію строковиків. Ці військовослужбовці мають приносити у ТЦК низку документів.

Демобілізація строковиків, які були призвані до повномасштабної війни, в Україні має відбутися у квітні та травні. Це згідно з указом президента України.

Як розповів Суспільному речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін, із Полтавщини на строковій службі до повномасштабного вторгнення РФ перебувало приблизно 1500 військовослужбовців.

"Ми не очікуємо дуже великого напливу. 2022-го року навесні не проводився ні весняний призов, ні демобілізація військовослужбовців строкової служби. Враховуючи, що термін військової служби становить 1,5 роки, то на той момент у військах перебували строковики весняного призову 2021-го року, осіннього призову 2021-го року та осіннього призову 2020-го року. Кожен призов ― це орієнтовно 500 юнаків зі всієї області. Комплектувалися як Збройні сили України, так і Нацгвардія, прикордонна служба та служба спецтранспорту", ― повідомив речник.

За його словами, на центри комплектування це не буде суттєвим навантаженням. Частина строковиків під час повномасштабної війни уклали контракти для продовження військової служби, тому демобілізуватися не будуть. Решта мають прибути до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки за місцем прописки, а також стати на військовий облік.

"Людина прибуває до ТЦК та СП зі своїми військово-обліковими документами, це скоріше за все буде військовий квиток, з особистими документами ― паспорт, код ідентифікаційний. А потім засобами поштового військового зв’язку буде вже доставлена його особова справа безпосередньо з військової частини", ― сказав Роман Істомін.

Для ТЦК та СП ця процедура обліку демобілізованих така ж, як і була до повномасштабної війни. Протягом року демобілізовані строковики матимуть відстрочку від служби. Роман Істомін розповів:

"Медогляд не потрібен. Військово-лікарська комісія за умовами військового часу проводиться раз на рік. Оскільки, найближчий рік людина не підлягатиме мобілізації, матиме відстрочку, то ВЛК пройде вже за потреби через рік. Тим паче, що у військову справу додаються і медичні документи".

Що відомо про демобілізацію строковиків в умовах воєнного стану

22 лютого 2024-го року президент Володимир Зеленський вніс до ВРУ законопроєкт стосовно термінів строкової військової служби. Наступного дня нардепи прийняли за основу та в цілому законопроєкт №11035 про демобілізацію строковиків.

7 березня 2024-го року президент підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби. Розпорядження опубліковане на офіційному сайті Офісу президента.

Згідно з указом, військовослужбовці, строк військової служби яких закінчився під час дії воєнного стану, будуть звільнені в запас у квітні – травні 2024-го.

Указ розповсюджується на військових Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до законів України військових формувань військовослужбовців строкової військової служби.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок