У Щербанівській ТГ, що на Полтавщині, розслідують справу щодо посадовців центру дозвілля "Водограй"

У Щербанівській ТГ, що на Полтавщині, розслідують справу щодо посадовців центру дозвілля "Водограй"

Понад рік Полтавська окружна прокуратура розслідує справу щодо керівництва комунального центру дозвілля "Водограй" у Щербанівській громаді. Їм інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. У протиправних діях працівників почали підозрювати, зокрема, деякі депутати сільради. Керівництво закладу звинувачення заперечує.

Про це Суспільному повідомив прокурор Полтавської окружної прокуратури Сергій Андрущенко.

Звукорежисер Роман Сквиря у щербанівському центрі дозвілля "Водограй" працював упродовж 17 років. Його звільнили 2022-го року з формулюванням "за систематичні прогули". Чоловік говорить, що причина інша.

У Щербанівській ТГ окружна прокуратура розслідує справу щодо керівництва комунального центру дозвілля «Водограй»
Колишній працівник центру дозвілля "Водограй" Роман Сквиря. Суспільне Полтава

"Я почав викривати різні дії, різні порушення там. Мені сказали, відверто сказали: "Ми тебе звільнимо, будеш балакати – звільнимо. Я маю на руках документи, що 86 чоловік отримували від "Водограю" кошти. Яким чином – там є різні нюанси, але 86 чоловік отримували. І саме ці 86 чоловік я називаю "мертвими душами", — розповів колишній звукорежисер Роман Сквиря.

Позиція депутатів Щербанівської сільради

Щодо розподілу коштів, які спрямовують із бюджету громади на заклад, частина депутатів звернулися до "Водограю". У відповіді на запит отримали лише інформацію щодо штатного розпису працівників. Їх – 55 у п’яти філіях центру дозвілля, розповів депутат Щербанівської сільради Валерій Петренко.

У Щербанівській ТГ розслідують справу щодо посадовців центру дозвілля "Водограй": на якому етапі
Валерій Петренко, депутат Щербанівської сільради. Суспільне Полтава/Суспільне Полтава

"У грудні вони подали запит на фінансування – понад 14 мільйонів гривень. Це фінансування усього цього підприємства. Це фінансування у них постійно збільшується, порівняно з минулим роком, коли фінансування було 12 мільйонів, і ми їм добавляли. Цього року вони побажали більше. Тобто сільрада кошти виділила. Вони показали 55, ми їм кошти виділили, а в них 10 вакансій. І вони в кінці року це все роздають преміями, але ще ж проблема – кому ці кошти дістаються, ми не знаємо", — продовжив депутат Щербанівської сільради Валерій Петренко.

Позиція керівництва центру дозвілля "Водограй"

Директорка "Водограю" Анна Овчаренко спростовує обвинувачення зі сторони депутатів та експрацівника. За її словами, нині у центрі працює 46 працівників із середньою зарплатою 11 000 гривень. На 2024 рік сільська рада спрямувала гроші лише на три місяці.

У Щербанівській ТГ розслідують справу щодо посадовців центру дозвілля "Водограй": на якому етапі
Голова Щербанівської сільради Ігор Процик. Суспільне Полтава/Суспільне Полтава

"На 2023 рік було виділено 6 975 120 гривень (на заробітну плату – ред.). На цей рік нам виділили 3 187 605 гривень. Це не секрет, скільки коштів виділяють, кожен депутат має, перед тим, як приймає рішення, піднімає руку, бачить, за які цифри він приймає. Дописувати, добавляти – не бачу сенсу, тому що по закінченню використання можна перевірити через Пенсійний фонд, через те саме «Prozorro», куди йдуть гроші", — продовжила директорка центру дозвілля "Водограй" Анна Овчаренко.

"Фінансування зараз іде поквартально для того, щоб ми могли все таки впорядкувати на даний час певні моменти у роботі центру дозвілля "Водограй". Але знову ж робочі моменти, коли щось потрібно оптимізувати", — додав голова Щербанівської сільради Ігор Процик.

Нині щодо посадовців центру дозвілля триває досудове розслідування. Кримінальне провадження розпочате за частиною третьою і четвертою статті 191 Кримінального Кодексу України – "Привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", розповів прокурор Полтавської окружної прокуратури Сергій Андрущенко.

Позиція Полтавської окружної прокуратури

"Перевіряється інформація щодо можливого заволодіння службовими особами комунальної організації грошовими коштами, які призначалися за незаконно нараховану заробітну плату. Наразі прокурором у кримінальному провадженні слідчому надано письмові вказівки щодо виконання слідчих та процесуальних дій, у тому числі допит свідків, витребування інформації з державних контролюючих органів, також опрацювання бухгалтерської та податкової звітності", — розповів прокурор Полтавської окружної прокуратури Сергій Андрущенко. Справу ще не передавали до суду.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок