На світлофори у Полтаві встановили блоки безперебійного живлення

На світлофори у Полтаві встановили блоки безперебійного живлення

У Полтаві майже на чотирьох десятках світлофорів встановили блоки безперебійного живлення. Зробили це, аби уникнути заторів і транспортного колапсу під час блекаутів та планових відключень електропостачання. Без електроенергії світлофори можуть працювати до семи годин.

Про це розповів Суспільному директор підприємства "Міськсвітло" Руслан Решетило.

На світлофорах Полтави встановили блоки безперебійного живлення, аби уникнути транспортного колапсу під час блекаутів та планових відключень електропостачання.

"Принцип роботи безперебійника – це стоїть гібридний інвертор, який автономно регулює роботу світлофорного об’єкта. Коли є основний канал живлення, він перебуває у режимі очікування і підзаряджає батарею. Коли канал зв’язку вимикається, тобто живлення зникає, він одразу за секунди переходить на батарею і електропостачання йде вже з батареї", — повідомив директор підприємства "Міськсвітло" Руслан Решетило.

На світлофори у Полтаві встановили блоки безперебійного живлення
Водій у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

"Це дуже добре тому, що без світлофорів у місті дуже важко. Дуже важко було нам у ті дні без світла, без світлофорів, без освітлення вулиць. Затори були страшенні. Тоді, коли був блекаут, як вимикалися світлофори, тоді регулюванням перехресть займалася поліція", — розповів водій Олег Матвійченко.

У Полтаві встановили блоки безперебійного живлення
Перехрестя у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Безперебійне живлення встановили на 39 світлофорах.

"Ми встановили на найбільш критично важливих (перехрестях – ред.). Це, як правило, маршрут тролейбусного кільця, тобто кільце і тролейбусний маршрут. Якраз там у нас і розташовані критично важливі перехрестя. Це перехрестя, де доволі таки інтенсивний рух, і якщо там світлофор вимикається, то це спричиняє великий транспортний затор", — додав Руслан Решетило.

За його словами, блоки безперебійного живлення закупили в кінці 2023-го. На це із місцевого бюджету спрямували 5 мільйонів 400 тисяч гривень. На світлофорні об’єкти міста бригади електриків встановлювали живлення близько місяця.

Блоки безперебійного живлення у Полтаві
Блоки безперебійного живлення мають систему безпеки. Фото: Суспільне Полтава

"Очікуваний робочий термін безперебійника був орієнтовно 8-10 годин він мав працювати без каналу живлення. Польові випробування показали, що вони зарекомендували себе значно краще, вони працюють 14 годин безперебійно.Тому ми від одного безперебійна почали запитувати не один світлофорний об’єкт, а декілька. Здебільшого, це два. Ми їх поділили по два. Тобто 7 годин безперебійно будуть у нас працювати світлофори", — розповів Руслан Решетило.

Блоки безперебійного живлення мають систему безпеки та оснащені сигналізацією на випадок вандалізму.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок