Замість "Теремка" - "Соняшник": на Полтавщині перейменовують дитячі садочки

Замість "Теремка" - "Соняшник": на Полтавщині перейменовують дитячі садочки

На Полтавщині перейменували вісім дошкільних навчальних закладів. Нові назви отримали, зокрема, дитсадки у Полтавській і Лубенській міських громадах, а також в Оржицькій і Скороходівській селищних громадах.

Про це Суспільному розповів регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

"Щоб у нас якісь були сучасні саме герої, а не ті, які були нав’язані пропагандою, у принципі правильно роблять, що все у нас перейменовують", — вважає місцева жителька Юлія Сосновська.

Перейменування дитячих садків
На Полтавщині розпочали перейме6нування дитячих садочків. Фото: Суспільне Полтава

Так з освітнього простору прибирають русизми або назви, пов’язані з СРСР чи Російською Федерацією, розповів представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

"Цей процес відбувається у межах двох законів, які є базовими в цій справі. "Закон України про забезпечення функціонування української мови як державної" і ще один закон – це Закон України "Про засади у сфері утвердження державної політики в сфері української національної ідентичності", — пояснює регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

На Полтавщині перейменовують дитячі садочки
Нові назви дитсадків на Полтавщині. Суспільне Полтава

Назву дитсадків "Чебурашка" замінили у Лубенській громаді, Оржицькій та Скороходівській. В останній перейменували і заклад "Теремок".

Нові назви дитсадків
Нові назви дитсадків у Полатвській громаді. Суспільне Полтава

У Полтавській громаді нині змінили назви чотирьох дошкільних навчальних закладів. Ясла-садок № 7 "Теремок" матиме назву "Соняшник". Таке рішення депутати ухвалили під час сесії Полтавської міської ради 26 січня. А під час сесії 23 лютого ухвалили рішення перейменувати ясла-садки № 29, 55 та 80. Про це розповіла директорка департаменту освіти Жанна Каплоух.

"Про те, що ми перейменовуємо саме і назву цього закладу, це побажання і самих працівників закладу освіти, побажання педагогічного і батьківського колективу. Депутати до нас звертались з проханням переглянути", — повідомила директорка департаменту освіти Полтавської міськради Жанна Каплоух.

Назву "Червона гвоздика" змінять на "Червона калина"
Назву "Червона гвоздика" змінять на "Червона калина". Суспільне Полтава

Окрім перейменування "Теремка", нову назву "Червона калина" носитиме садочок "Червона гвоздика". "Орлятко" перейменували на "Промінчик", а ясла-сад "Незабудка" стане "Перлинкою".

"Червона калина" на честь пісні-символу боротьби за незалежність. "Незабудка" - це ж русизм. У Радянському Союзі ця ж назва з’явилась, і "Орльонок", і "Красная гвоздика", пояснює регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

За словами Жанни Каплоух, перереєстрацію назв дитсадків у Полтавській громаді, заміну табличок та печаток проведуть протягом місяця. На це з міського бюджету спрямують до трьох тисяч гривень.

Як розповів Олег Пустовгар, ще не перейменовані вісім дитсадків у восьми громадах Полтавщини.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок