У Полтаві влаштували акцію на підтримку українських військовополонених та захисників "Азовсталі", які понад півтора року перебувають у російському полоні. Вона розпочалася 4 лютого близько 12:00 на Театральній площі.
Про це повідомила журналістка Суспільного із місця події.
"В полоні перебуває мій єдиний син. Він виходив з "Азовсталі" у травні 2022-го і вже майже два роки він у полоні. Майже двадцять місяців у полоні. Інформації про те, де він зараз перебуває, у якому він стані, я не маю. Такі акції проходять у багатьох містах України. У Полтаві це вперше такого формату. З 2 по 4 лютого ці акції пройшли і проходять у 14 містах України. І ми в Полтаві вирішили також провести таку акцію, щоб привернути суспільство українське і міжнародне до нашої проблеми. Нам треба витягувати наших рідних. До цього я їздила по різних містах – Київ, Кременчук. Ми робили ходу, ми робили автопробіг різними містами. І от вирішили в Полтаві (провести акцію – ред.)", — розповіла організаторка акції Тетяна Макеєва.

"У нас в країні війна вже йде десять років, я – військовий волонтер вже десять років і допомагаю своїй армії. У мене чоловік – військовий, в мене пів родини військових, інша – волонтери. Це – моя громадська позиція, я не хочу, щоб люди в містах забували, кому вони повинні дякувати за те, що в час війни вони живуть мирно. Щоб нагадати, що наші хлопці в полоні. І полон – це не відпустка, це дуже страшно", — розповіла учасниця акції Олександра Каладжиєва.

На акцію щодо підтримки військовополонених прийшло понад 30 учасників. Більшість — родичі полонених захисників Азовсталі, розповіла організаторка Тетяна Макеєва.

"Я прийшла на підтримку свого двоюрідного брата, який 86 днів боронив Маріуполь і вийшов за наказом, залишив "Азовсталь" і вже 20 місяців знаходиться у пекельному полоні. Ніякої інформації про нього ми не маємо. У якому він стані ми можемо тільки здогадуватися. Розумію, що там є тортури, холод, голод, відсутність гігієни. Ми прийшли нагадати світу, що є ті, хто теж повинен бути вдома, адже їм потрібна і медична допомога, вони там всі знесилені. Ми хочемо, щоб світ пам’ятав і допоміг нам повернути кожного з них додому, в обійми рідних. Щоб вони відчували, що на них чекають і за них борються", — продовжила учасниця акція Оксана Ульхова.

Люди вийшли під стіни обласного театру імені Миколи Гоголя. З собою принесли плакати з надписами: "Поранені тіла, вирвані душі", "Полон вбиває", "Шануй полеглих, допомагай живим, кричи про полонених", "Free Azov".
Учасниця акції Олександра Каладжиєва розповідає про теракт в Оленівці, що на Донеччині:
"Я знаю точно, що там точно був полк "Азов". Їх за день до цього (до обстрілу колонії – ред.) всіх поміняли місцями по різних бараках. І в цей барак відправили тільки азовців. Вони (росіяни – ред.) щось закладали перед тим – це те, що бачили хлопці, які вижили. Ми знаємо, що це був теракт, цілеспрямований. Не якась ракета влучила. Ми маємо справу з нелюдами і потворами, які так чинять з нашими хлопцями, нашими захисниками".

"Моїх друзів закатували до смерті в полоні у перші місяці після того, як наші хлопці вийшли в почесний полон. Це я дізналась від хлопців, яких обміняли. Одного закатували на допиті, тому що він сказав, що не буде ніяк співпрацювати. Іншого якось вчергове після того, як викликали на допит, забили, кинули в камеру і там вже він помер. Ще друзі загинули в Оленівці. Деякі мої друзі вийшли з полону і померли вже тут. Молоді хлопці, яких настільки катували, що їхні організми не витримали, і навіть коли вони були тут, вдома, то в них зупинилося серце", — додала учасниця акції Олександра Каладжиєва.

Востаннє акцію на підтримку військовополонених на Полтавщині влаштовували у вересні 2023 року. Тоді рідні військовополонених влаштували пішу ходу з Кременчука до Києва.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: