"Це буде рекордна кількість опадів": синоптикиня про погоду на Полтавщині

"Це буде рекордна кількість опадів": синоптикиня про погоду на Полтавщині

Погода на Полтавщині: рекордні опади у листопаді 2023-го року
Фото ілюстративне. Фото: Pexels/Vlad Chetan

У Полтавській області за листопад випало більше тримісячної кількості опадів. Дощ продовжиться вдень 29 листопада.

Про це в ефірі "Суспільне. Спротив" повідомила синоптикиня обласного гідрометцентру Олена Панченко. За її словами, на погоду нині впливає активний циклон. Дощ на Полтавщині почався з другої половини ночі 29 листопада.

"Вже на цей час у нас випала по всій території приблизно половина місячної норми опадів. І цим ще не закінчиться. До другої половини дня (29 листопада ― ред.) ще дощитиме".

За її словами, сніг, який випав 27 листопада ускладнить ситуацію на дорогах. Це тому, що він не зможе розтанути навіть за відносно теплої погоди.

"На сході області снігу майже не було, він майже зійшов. А в західній половині області та на півночі, де висота снігового покриву була до 30, а місцями навіть до 50 сантиметрів, цей сніг розтанути навіть при тих температурах, які зараз відмічаються, не в змозі. Просто насичується водою. І вночі, коли ми вже очікуємо температури від’ємні, мінусові, він буде замерзати", ― розповіла синоптикиня.

Востаннє така кількість опадів, як у листопаді 2023-го, у регіоні була 1980-го. Спеціалістка повідомила:

"Ми уже перетнули кількість опадів трьохмісячну, тобто кількість опадів більше 100―120 міліметрів. І сьогодні (29 листопада ― ред.) вона ще додасться. Я думаю, це буде рекордна кількість опадів у листопаді".

Погода у Полтаві у листопаді 2023-го року: рекорди по опадах
Погода у Полтаві 27 листопада 2023-го року. Фото: Суспільне Полтава

Негода у листопаді 2023-го на Полтавщині

Перший сніг 2023-го року випав 20 листопада. А у ніч із 26 на 27 листопада у регіоні були значні опади та сильний вітер. Через це в області були знеструмлені деякі населені пункти, а навчальні заклади перевели на дистанційні заняття.

Погіршення погодних умов у Полтавській області прогнозували й на 29 листопада.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок