У Полтаві оголосили перерву у судовому засіданні щодо падіння літака на Харківщині, на борту якого були курсанти та офіцери. Про це 26 жовтня клопотали захисники одного з обвинувачених ― колишнього командира військової частини В'ячеслава Глазунова.
Чому оголосили перерву
Перерву оголосили, тому що один з обвинувачених В'ячеслав Глазунов із 14 жовтня перебуває у відрядженні на виконанні бойових завдань. Про це повідомив на засіданні адвокат Олександр Мунька. Інші учасники судового процесу були присутні за допомогою відеозв’язку.

"Дане відрядження не підпадає під категорію поважних причин неприбуття. Його відряджено до міста Харків, яке не є на даний час зоною ведення бойових дій, там відновлені вже практично всі судові інстанції, які також здійснюють розгляд судових справ. Тому проблеми в тому, щоб вийти сьогодні в судове засідання, взяти участь, я не бачу", — каже прокурор Спецпрокуратури у сфері оборони Східного регіону Павло Юхимович.

"А невиконання наказу ― це законна дія взагалі? Це таке риторичне запитання до прокурора. Відповідно до тих документів, які ми надавали, вони підтверджують те, що це не безпосередньо обвинувачений Глазунов попросив його відрядити кудись. Жодного судового засідання Глазунов ні з хвороби, ні з будь-яких причин не пропускав. Просимо визнати неявку Глазунова з поважних причин", — говорить захисниця обвинуваченого В'ячеслава Глазунова Марина Юр’єва.
Наступне засідання призначили на 14 листопада.
Що відомо про авіакатастрофу на Харківщині, у якій загинули курсанти та офіцери
Авіакатастрофа сталася 25 вересня 2020-го року біля міста Чугуїв Харківської області. Під час падіння військового літака "Ан-26" загинули 26 людей: 19 курсантів Харківського університету Повітряних сил та сім офіцерів, члени екіпажу. Основною причиною падіння визнали дозвіл керівництва на польоти конвеєрним способом, повідомляли в ДБР. Серед загиблих був один курсант із Полтавщини ― це 21-річний Андрій Роспотнюк. Його поховали у Миргороді.
У справі — шестеро обвинувачених. Це екскомандувач Повітряних сил Сергій Дроздов, колишній виконувач обов’язків начальника університету Повітряних сил Олександр Турінський, колишній командир військової частини В'ячеслав Глазунов та його ексзаступники Олександр Вовк і Роман Куценко, а ще ― екскерівник управління польотами на аеродромі Олександр Жук.
Матеріали кримінального провадження мали розглядати на Харківщині, але на початку повномасштабної війни передали у Полтаву. Справу розслідують за двома статтями Кримінального кодексу ― це "Недбале ставлення до військової служби" та "Порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу або інші тяжкі наслідки". Найбільша санкція – до 15 років позбавлення волі.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: