На Полтавщині від 21 вересня діє третій етап пілотного проєкту у сервісних центрах МВС. Вони розташовані у Розсошенцях, Кременчуці та Лубнах.
Серед нововведень у межах цього проєкту — можливість реєструватися на іспити онлайн, наявність у класах для теоретичних іспитів мінімум чотирьох відеокамер, збільшення маршрутів для практичних іспитів, розповів Суспільному начальник регіонального сервісного центру МВС Віталій Бондаренко.
Полтавка Влада Костенко з четвертої спроби склала теоретичний іспит у спеціальному класі у сервісному центрі МВС.
"Щойно склала теоретичний іспит, успішно. Попереджали, що зараз з’явилися камери. На камери взагалі не відволікалась. Тепер з досвідом складання теоретичного іспиту я тепер знаю точно, як підготуватися до складання практичного іспиту", — каже місцева жителька Влада Костенко.
Клас для складання теоретичних іспитів обладнаний чотирма відеокамерами. Це одне з нововведень у межах третього етапу пілотного проєкту щодо оптимізації складання процесу іспитів на отримання посвідчення водія. Цей етап стартував від 21 вересня на Полтавщині.
"Повністю ми фіксуємо всі дії, які проходять і відбуваються в класі, тобто дії нашого екзаменатора, дії людини, яка складає теоретичний іспит, а також фіксується монітор, на якому складається теоретичний іспит. Також неможливе втручання в систему теоретичного іспиту. Встановлена певна програма, яка фіксує всі дії щодо несанкціонованого втручання під час складання теоретичного іспиту", — говорить начальник управління реєстраційної діяльності Головного сервісного центру МВС Федір Полонський.
Пілотний проєкт діятиме у сервісних центрах у селі Розсошенці, Кременчуці, Лубнах. Його мета — забезпечити прозорість у цьому процесі, розповів Федір Полонський. Вони стосуються і практичних іспитів теж.
Які нововведення для складання іспитів в центрах МВС
"Стосовно змін. Людина, яка бажає скласти практичний іспит, може зареєструватися онлайн — це одне із нововведень. Також додали такий пункт: людина має право обирати, на якому транспортному засобі вона бажає складати практичний іспит. Тобто це автомобілі або сервісного центру, або навчального закладу. Звісно, це полегшує спробу кандидатів отримати посвідчення водія", — каже екзаменатор сервісного центру МВС Павло Мірошніченко.
"Я успішно склала іспит, звісно, якось неочікувано для себе, бо якось я нервувала дуже. Здаю другий раз іспит, з першого разу я його не склала. Я якось вже була до цього готова. Єдине, що я першого разу складала іспит на машині автошколи, а це для мене нове. Машина комфортабельніша, але трішки більша", — говорить місцева жителька Марина Мунько.
"Тут є шість транспортних засобів, які обладнані відповідними камерами відеоспостереження, які фіксують всі дії наших екзаменаторів, дії людини, яка складає іспит. Для чого це зроблено: людина, яка складає іспити, вона може оскаржити рішення екзаменатора, який у неї приймав іспит, якщо вона незгодна з результатом складання іспиту. Оскаржити це рішення вона може протягом 10 робочих днів", — говорить начальник управління реєстраційної діяльності Головного сервісного центру МВС Федір Полонський.
Раніше у сервісному центрі МВС у селі Розсошенці було два автомобілі, на яких можна було складати іспити, говорить начальник сервісного центру МВС.
"У зв’язку з впровадженням пілотного проєкту, розуміючи те, що кількість людей у нас збільшиться, нами було закуплено за кошти субвенцій регіональним сервісним центром МВС у селі Розсошенці сільською радою було закуплено чотири транспортних засоби, містом Кременчук закуплено три транспортних засоби і містом Лубни на даний час поки один. Іще триває дві процедури тендерні на закупівлю транспортних засобів. А також один автомобіль — за гроші обласної військової адміністрації в Полтавській області", — каже начальник регіонального сервісного центру МВС Віталій Бондаренко.
Також в кожному з міст, які беруть участь у пілотному проєкті, збільшили кількість маршрутів для складання практичних іспитів.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: