Спростили процедуру реєстрації транспортних засобів: як це можна зробити у Полтаві

Спростили процедуру реєстрації транспортних засобів: як це можна зробити у Полтаві

Спростили процедуру реєстрації транспортних засобів: як це можна зробити у Полтаві
Суспільне Полтава

На Полтавщині у сервісних центрах МВС для реєстрації чи перереєстрації автомобілів більше не потрібно обов’язково проходити експертне дослідження. Про це Суспільному розповів начальник регіонального сервісного центру МВС у Полтавській області Віталій Бондаренко. За його словами, це стосується всіх реєстраційних операцій, окрім автівок, які привезли з-за кордону і реєструють на території України вперше.

Сервісний центр МВС у Полтаві: як зареєструвати авто

З червня 2023 року реєстрацію чи перереєстрацію авто спростили. Це означає, що проходити експертне дослідження не обов’язково, говорить начальник регіонального сервісного центру МВС.

"Експертне дослідження транспортного засобу проводиться за бажанням власника. Це стосується всіх реєстраційних операцій, крім автомобілів, які пригнані з-за кордону, реєструються на території України вперше. Постанова набула чинності з 15 червня поточного року і діє на даний час. Ці зміни були впроваджені для швидкого обслуговування громадян", - каже начальник регіонального сервісного центру МВС Віталій Бондаренко.

Спростили процедуру реєстрації транспортних засобів: як це можна зробити у Полтаві
Сервісний центр МВС у Полтаві. Суспільне Полтава

"З моменту внесення змін відсотків на 20 зменшилось бажаючих проходити дослідження транспортних засобів. Коли експерт під час дослідження виявляє будь-які зміни, внесені в ідентифікаційні номерні позначення, ним робиться про це відмітка у висновку експертного дослідження та вносяться дані до єдиного державного реєстру транспортних засобів. І потім вже цей автомобіль не допускається до державної реєстрації", - розповідає завідувач відділу автотехнічних досліджень Олександр Нестеренко.

Як експерт перевіряє авто в центрі МВС

Автомобіль на майданчику сервісного центру оглядає експерт науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС.

Спростили процедуру реєстрації транспортних засобів: як це можна зробити у Полтаві
Авто оглядають на сервісному майданчику МВС. Суспільне Полтава

"Під час дослідження транспортного засобу досліджується номерне позначення двигуна, кузова або шасі. Якщо під час дослідження не виявлено ніяких змін, видаємо відповідний висновок. Якщо (машина – ред.) не була у ДТП, немає ніяких підозр, то (процедура експертного дослідження – ред.) займає хвилин 10, 20 максимум. Якщо є якісь підозри, то трохи затягнеться. Із даною машиною все добре, видаємо висновок", - пояснює головний судовий експерт Владислав Вовк.

Як записатися на експертне дослідження авто в центрі МВС

Записатися на експертне дослідження авто можна онлайн чи у самому сервісному центрі.

"На даний час експертне дослідження становить 328 гривень для автомобілів іноземного виробництва, 264 гривні для транспортних засобів вітчизняного виробництва, для мопедів та мотоциклів – 173 гривні", - говорить начальник регіонального сервісного центру МВС Віталій Бондаренко.

За словами Віталія Бондаренка, усього протягом 2023-го року у регіональних сервісних центрах МВС Полтавщини провели понад 22 тисячі досліджень.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок