Правоохоронці досліджують технічний стан гелікоптерів із військовими з полтавської частини, які зазнали катастрофи 29 серпня у Краматорському районі на Донеччині. Також розглядають версії щодо обстрілу чи диверсії.
Справу щодо падіння двох вертольотів "Мі-8" у Донецькій області почали вивчати у Державному бюро розслідувань. Інформацію про це оприлюднили на офіційному сайті Бюро. Її Суспільному також підтвердила речниця теруправління ДБР у Краматорську Валерія Осипець.
"Особлива увага буде приділена вивченню технічного стану гелікоптерів та дотриманню правил підготовки до польотів. Також вивчатиметься версія диверсії або ураження вертольотів ворогом. Профільні фахівці проведуть ретельну діагностику бортових самописців. У межах розслідування вже призначено низку експертиз, проведені невідкладні слідчі дії", ― йдеться у повідомленні.
За даними ДБР, в результаті падіння гелікоптерів загинуло 6 військовослужбовців Збройних сил України. Розслідування ведуть за статтею 416 Кримінального кодексу України ― це порушення правил польотів або підготовки до них. Санкція статті передбачає позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи на строк до 15 років.
Авіакатастрофа гелікоптерів на Донеччині
Військові, які загинули 29 серпня, виконували завдання на Бахмутському напрямку на двох гелікоптерах "Мі-8". Катастрофа сталася, коли екіпажі ухилялися від можливої атаки російського винищувача Су-35. За уточненою інформацією, серед загиблих ― чотири пілоти та два бортових техніки із 18-ї окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського. Їхніх імен не розголошують. Про це Суспільному розповів речник бригади Євген Ракіта.
Начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш Суспільному повідомив, що авіатроща сталася у Краматорському районі Донецької області. Аби уникнути імовірного ураження, вони заходили на посадку, і сталася авіакатастрофа. Її причини поки не з’ясували, над цим працює спеціальна комісія.
Раніше прощатися із військовими планували 1 вересня у Полтаві. Нині дату та місце панахиди змінили з міркувань безпеки.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: