У Полтаві демонтували пам'ятники Ватутіну та Пушкіну

У Полтаві демонтували пам'ятники Ватутіну та Пушкіну

У Полтаві демонтували пам'ятники Ватутіну та Пушкіну
. Telegram Андрій Карпов

Вранці 27 липня полтавські комунальники демонтували пам'ятники російському поетові Олександрові Пушкіну та радянському військовому Миколі Ватутіну. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив секретар Полтавської міськради Андрій Карпов.

Рішення про демонтаж пам’ятників в обласному центрі ухвалили 24 липня під час засідання виконавчого комітету міської ради. За це проголосував 21 член виконкому. Окрім цього, також планують демонтувати і памятник радянському військовому Олексій Зигіну.

Демонтаж пам'ятника Миколі Ватутіну

Близько 6-ї ранку першим демонтували пам'ятник Миколі Ватутіну.

Пам’ятник Ватутіну у Полтаві

Микола Ватутін – це радянський військовий, мав звання генерал. Він був командувачем одного з фронтів часів Другої світової війни.

За словами представника Інституту національної пам’яті у регіоні Олега Пустовгара, за керівництва Миколи Ватутіна для звільнення Києва у бій відправляли неозброєними навіть неповнолітніх.

Пам’ятник радянському військовому Миколі Ватутіну в обласному центрі на однойменній вулиці встановили 2013-го, розповідав Суспільному Олег Пустовгар. До того монумент був розміщений на базі місцевого військового інституту зв’язку.

Демонтаж пам'ятника Олександрові Пушкіну

Близько 7-ї ранку 27 липня розпочався демонтаж пам'ятника Пушкіну.

Пам’ятник Пушкіну у Полтаві

Олександр Пушкін – російський поет та прозаїк часів Російської імперії. Регіональний представник Інституту нацпам’яті Олег Пустовгар Суспільному розповідав:

"Олександр Пушкін – це трубадур Російської імперії, якого і зараз російська пропаганда використовує у своїх інформаційно-психологічних війнах".

Пам’ятник на честь Пушкіна у Полтаві встановлений у Березовому сквері. Це погруддя на постаменті. Його закрили чорним поліетиленом, а також обливали фарбою. Сквер розміщений на вулиці Пушкіна. Її назву у Полтаві мають змінити згодом.

Пам’ятник Ватутіну можуть передати у музей "Парк радянського періоду" на Сумщину, а бюст на честь Пушкіна – у Полтавський краєзнавчий музей, розповідав раніше заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок