У Полтаві розмалювали пам'ятник Пушкіну

У Полтаві розмалювали пам'ятник Пушкіну

Доповнено
У Полтаві розмалювали пам'ятник Пушкіну
Суспільне Полтава

На пам’ятнику російському поету Пушкіну у Полтаві з’явилися написи фарбою. До правоохоронців щодо цього не зверталися, повідомив Суспільному речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб 25 листопада.

На пам'ятнику російському поету Олександру Пушкіну, який розташований у Березовому сквері у Полтаві, з’явилися написи білою та червоною фарбами.

У Полтаві розмалювали пам'ятник Пушкіну
Пам'ятник Пушкіну в Полтаві. Суспільне Полтава

«Пушкін молодець, гарний поет, але в Україні багато своїх поетів, яким немає пам’ятників. Нам треба провести українізацію. В інших областях в Україні вже зносять такі пам’ятники, а у нас чомусь все стоїть», - каже студентка Софія.
У Полтаві розмалювали пам'ятник Пушкіну
Напис з тильного боку пам'ятника. Суспільне Полтава

За словами жителя Полтави Юрія Конкова, написи фарбою, які зробили на пам’ятнику, - це вандалізм.

«Це жахливо. Я вважаю, що Пушкін не тільки російське надбання, але і всього світу», - говорить Юрій Конков.

Як повідомив речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб, протоколів щодо пошкодження пам’ятника не складали, адже не було звернень від людей.

UPD: Як повідомив голова Полтавської міської ради Олександр Мамай після засідання сесії 25 листопада, написи на пам'ятнику відмиють. Після закінчення війни споруду демонтують.

Що відомо

  • Пам’ятник Пушкіну у Полтаві відкрили 6 липня 1987-го року. Його висота 4,5 метри. Пам’ятник занесено в державний реєстр історичної та культурної спадщини.
  • 14 липня 2022-го у Полтаві на пам’ятнику відпочинку царя Петра I з’явився напис фарбою. Тоді поліція розпочала кримінальне провадження.

Читайте також

У Кременчуці демонтували погруддя Пушкіна

На початок