У Полтавській області діятиме програма реабілітації для військових та їхніх сімей

У Полтавській області діятиме програма реабілітації для військових та їхніх сімей

На Полтавщині будуть реабілітувати військових
. Фото з Facebook-сторінки Генштабу ЗСУ

Із 1 серпня на Полтавщині може запрацювати програма для соцзахисту захисників та членів родин загиблих. Про це Суспільному 21 липня повідомив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Для кого діятиме програма реабілітації на Полтавщині

Проєкт Комплексної програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту захисників та захисниць України, членів сімей загиблих розглянула і підтримала профільна комісія Полтавської обласної ради.

"Це комплексний підхід до вирішення питання. Меморандум (про реабілітацію – ред.) буде підписано між Мінсоцполітики, Міністерством оборони та громадською організацією "Коліщата". А ми з обласною радою та обласною адміністрацією приєднуємося власною програмою, яка буде ухвалена на сесії облради 28 липня. Сума грошей нашому бюджеті – це 2,5 мільйони гривень", – розповів Олександр Біленький.

За його словами, програма може запрацювати із 1 серпня. Послуги цього року зможуть отримати 250 ветеранів та членів їхніх сімей.

Програма реабілітації діятиме для військових та їхніх сімей
Реабілітація військового у Миргороді. Суспільне Полтава

Які заходи будуть в рамках програми реабілітації на Полтавщині

У рамках програми для людей надаватимуть низку послуг з реабілітації, інтеграції та соціального захисту. Це, зокрема, оздоровчий відпочинок на базі місцевих санаторіїв, а також соціальне відновлення для людей з інвалідністю внаслідок війни та їхніх родин.

"Це буде, як ми робили 2016-го року для воїнів АТО: реабілітація сімей, видача путівок до оздоровчих закладів. Це буде реалізовано разом із територіальними громадами та відділами соцзахисту в громадах, вони мають інформацію з реєстру", – розповів Суспільному Олександр Біленький.

Після цього військові з родинами мають отримати індивідуальний соціальний супровід у громадах, де вони проживають. Це, зокрема, оформлення документів, психологічна підтримка, а також продовження лікування та реабілітації.

"Плануємо залучати фахівців із соціальної роботи щодо надання детальних роз’яснень по державних і обласних соціальних гарантіях. Важливим етапом соціального відновлення є те, що воно буде проводитися на рівні територіальних громад", – повідомив голова обласної ради.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок