Підприємець із Донеччини Іван Дегтяр у липні 2022-го року через обстріли евакуювався на Полтавщину, залишивши поблизу Слов’янська більше 45 гектарів яблучного саду. Суспільному Іван розповів, що у Решетилівці почав розвивати свою справу з нуля. Орендував приміщення для виробництва яблучного оцту та соків. За грантові кошти придбав обладнання на пів мільйона гривень. Фрукти купує у місцевих жителів.
Хто такий Іван Дегтяр
Іван Дегтяр співвласник садівничого товариства. До повномасштабної війни жив і працював у Слов’янську Донецької області. У липні 2022-го через обстріли евакуював підприємство до Решетилівки на Полтавщину.
"Ми розуміємо, що яблука дозрівають і, якщо ми не зробимо якихось кроків, то залишимо наших споживачів без оцту. І коли липень, яблука пішли, ми швиденько зібралися, бо війна затягувалася, і виїхали. Коли ми переїжджали греблю, а у нас виходить, під Ізюмом цей сад. І ця гребля обстрілювалася і ми якраз машиною їхали. І в нас то зліва вибухи такі були. Стовпи водяні. Так що дуже запам’яталися враження", - каже співвласник садівничого товариства із Донеччини Іван Дегтяр.
Приміщення для виробництва Іван Дегтяр орендує. Обладнання, говорить, придбав за грантові кошти.
"Ми коли приїхали на Полтавщину, грошей, як завжди, нема. 3 чи 4 гранти ми виграли, пів мільйона гривень надходжень було від іноземних партнерів і місцевих благодійників", - розповідає співвласник садівничого товариства із Донеччини Іван Дегтяр.
Яку продукцію виготовляє Іван Дегтяр
Окрім оцту, на підприємстві виготовляють соки. Сировину, за словами Івана, купують у місцевих.
"На день ми можемо робити 2,5-3 тонни соку. Все залежить від сировини. Вже масово пішло яблуко, то 1,5- 2 тонни за зміну ми робимо", - каже співвласник садівничого товариства із Донеччини Іван Дегтяр.
На виробництві задіяно троє працівників. Серед них 15-річний Владислав Левківський.
"Клею наклейки на пляшки під оцет. За день десь таких ящиків 10 штук. Вирішив за літні канікули підзаробити трішки грошей. Давала мама дозвіл, все домовлено", - говорить працівник садівничого товариства Владислав Левківський.
Хто працює на виробництві у Іван Дегтяра
Олег Заморін на виробництві працює 4 місяці. Каже, що до Решетилівки переїхав із Донецької області 2015 року.
"Я соковар, який на даний момент виготовляє котел паровий. Робоче місце собі будую. Будуть томатні соки робитись і томатна паста. Отакий ось апарат, це ми теж з Іваном Петровичем вдвох, потихеньку, не поспішаючи, але збудували. Оце ось буде у нас літній цех по виробництву томатів", - розповідає соковар Олег Заморін.
"Ми роздали безплатно 20 тисяч кущів томатів місцевим домогосподарствам, люди вирощують. І от наступного тижня маємо закуповувати сировину у людей, ту, що виростили. Бо Херсонщина була затоплена, того року була окупована. І щоб цю нішу трішки заповнити, ми вирішили зайнятися томатами на Полтавщині", - каже співвласник садівничого товариства із Донеччини Іван Дегтяр.
У планах Івана Дегтяра –масштабувати виробництво та започаткувати оглядові екскурсії підприємством.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: