У Кременчуці на Полтавщині онлайн та офлайн безплатно надають допомогу практичні психологині. Звернутися до них можуть усі жителі регіону, які втратили близьких або перебувають у тяжкому психологічному стані через наслідки військових дій в Україні. Про це Суспільному розповіла психологиня Вікторія Тристан.
Хто і як може звернутися по допомогу
Дві практичні психологині надають допомогу у рамках програми громадської організації "Інститут психології здоров'я" та "Національного центру по роботі з тяжкою втратою". Щоб зареєструватися в групи, потрібно заповнити спеціальну форму. Звернутися можуть діти та дорослі, у кого була:
- втрата у родині військовослужбовця;
- втрата дорослого члена родини внаслідок смерті;
- втрата дитини;
- втрата члена родини внаслідок самогубства;
- відсутність зв'язку з членом родини більш ніж 1 місяць (зниклі безвісти);
- перебування рідних у полоні.
Окрім Полтавщини, такий проєкт діє у Харківській, Київській, Сумській та інших областях України.
Як відбуваються зустрічі з психологічної допомоги
Зустрічі влаштовують очно у місті Кременчук, а також дистанційно з іншими жителями області. Психологи формують групи по п'ять людей за скаргами, каже психологиня Вікторія Тристан.
Кожне заняття триває до двох годин. Звернутися по психологічну допомогу можуть зокрема ті, хто потребує адаптації до нових умов життя під час війни.
"Якщо в якомусь населеному пункті чи громаді до нас звернуться люди, і нам вдасться назбирати групу, двоє психологів виїжджають на місце та проводять безплатні зустрічі. Усього, згідно з програмою, їх має бути вісім. Кожна буде спрямована на опрацювання проблем, пов’язаних із втратою рідних. У кожного з учасників своя трагедія, яка потребує підтримки та розуміння, до кожного із учасників свій підхід", – розповіла психологиня Вікторія Тристан.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: