Після підриву Каховської ГЕС ринки Полтавщини перевірили, чи не продають там рибу із Херсонщини, розповів Суспільному провідний держінспектор Полтавського рибоохоронного патруля Богдан Потапенко. У регіоні нині продають рибу, виловлену у приватних ставках та місцевих водосховищах, а також імпортну.
Чи продають на Полтавщині рибу з Херсонщини
За словами Богдана Потапенка, ринки Полтавщини оглянули у зв’язку із підривом Каховської ГЕС. Зокрема, перевірили, чи не продають рибу із Херсонщини.
"Порушень ніяких у нас не виявлено щодо факту риби із тих територій. Риба у нас постачається від наших користувачів, так як нерестова заборона вже закінчилась. У нас користувачі на Кам’янському водосховищі, на Кременчуцькому", – розповів Богдан Потапенко.
Спільні рейди у регіоні проводили поліцейські та представники Держпродспоживслужби.
"Це стосується не тільки живої риби, а й продуктів лову. Це копчена, солена, в’ялена та інша риба", – розповіла головна спеціалістка відділу Держпродспоживслужби Тамара Пастушенко.
Як вплинув підрив ГЕС на торгівлю рибою на Полтавщині
Як розповіла Суспільному завідувачка рибного відділу гіпермаркету Наталія Зозуля, продукцію із Херсонщини не продають, в асортименті – риба, виловлена у приватних ставках Київщини та Дніпропетровщини, а також імпортна.
"На жаль, на цей момент не можемо задовольнити весь асортимент покупцеві тимчасово тому, що у постачальників немає дозволу на вилов деяких позицій. Це товстолоб – одна із найпопулярніших позицій та короп у зв’язку з нерестом. Були питання від покупців, прямо питали: "У вас риба звідки привезена, з Каховки, з Херсона?", – розповіла Наталія Зозуля.
Крім того, за словами керуючої гіпермаркетом Галини Копилець, рибу перевіряють ветлікарі у самому закладі.
"Ми ж вище по течії (від Херсонщини – ред.), мені здається, що в нашому регіоні риба досить безпечна. Дивлюся на її очі, наскільки вони прозорі, на зябра і купую", – розповіла Суспільному покупчиня Тетяна Андрієвська.
На центральному ринку Полтави після підриву Каховської ГЕС продавців риби стало менше, повідомила завідувачка лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Віталіна Копитько:
"Взагалі в літній період риба дуже погано продається, а після підриву власники сказали, що вони, напевно, беруть перерву так, як ситуація незрозуміла, ніхто не хоче бути в зоні ризику".
За словами Віталіни Копитько, після підриву ГЕС посилили перевірку супровідних документів, які надходять разом з рибою.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: