У семи громадах Полтавської області, де поки немає центрів надання адмінпослуг, мають їх створити. Про це під час брифінгу сказав заступник начальника ОВА Ігор Панченко.
У приміщенні Щербанівської сільської ради місцевим надають адміністративні послуги, доки у громаді готуються відкрити ЦНАП.
"Про місце прописки довідка – оце ми по таких питаннях зверталися. Там все швидко було, все було організовано", - каже жителька Щербанівської громади Катерина Волощук.
Щербанівська громада – одна з семи в області, де поки не діють центри надання адміністративних послуг. Їх мають створити також у Великосорочинській, Драбинівській, Мачухівській, Оболонській, Лютенській та Ланнівській. Фінансування на це спрямовують із місцевих бюджетів або за допомогою спонсорів, розповів на брифінгу заступник начальника ОВА Ігор Панченко.
"Наприклад, у Великосорочинській територіальній громаді ми спільно з програмою ООН плануємо встановити модульний центр надання адміністративних послуг. Це нове рішення для Полтавщини. Щодо Драбинівської, Оболонської, Лютенської і Ланнівської територіальних громад – вони будуть у своїх приміщеннях створювати центри надання адміністративних послуг", - пояснює заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко.
Щербанівська сільрада для ЦНАПу взяла в оренду частину приміщення Сервісного центру МВС, каже голова Ігор Процик.
"У нас уже зареєстрований ЦНАП у державних органах як юридична особа і він буде працювати. Чого він ще не працює? Давайте говорити, як є, – війна, є певні моменти, ми зараз робимо ремонт приміщення. Уже виділені гроші на придбання обладнання, меблів, технічного обладнання. Це приблизно до 1,5 мільйони (гривень із бюджету громади – ред.). Зараз на цю сесію ми винесемо надання кількості послуг. На сьогодні у нас штатний розпис 5 чоловік, а так десь буде 9–12. Ми побачимо по наповненню роботи, по обсягах, які є", - говорить голова Щербанівської громади Ігор Процик.
"Нам буде зручніше, бо ближче йти. Буде зручніше саме місце розташування", - каже жителька Щербанівської громади Катерина Волощук.
Згідно з розпорядженням Кабміну, ЦНАПи у сільських громадах мають надавати щонайменше 183 послуги, у селищних та міських – 345, а в містах обласного значення – 390, каже Ігор Панченко.
"Громади, які не мають ЦНАПу, Жителі громади звертаються безпосередньо до відділів, які надають ті чи інші послуги. Але хочу звернути увагу, що це суперечить чинному законодавству. Є стаття 12 Закону України "Про адміністративні послуги", де чітко визначено, що усі послуги повинні надаватися через центри надання адмінпослуг", - пояснює заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко.
Як розповів заступник начальника обласної військової адміністрації Ігор Панченко, у регіоні є 134 точки доступу населення до адміністративних послуг. Зокрема, 53 громади із 60 мають ЦНАПи. За перший квартал року у них надали 166 тисяч послуг. Найбільше – у Кременчуцькій, Лубенській та Полтавській громадах.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: