Чому у Полтаві досі не демонтувати пам’ятники Ватутіну, Зигіну та Пушкіну

Чому у Полтаві досі не демонтувати пам’ятники Ватутіну, Зигіну та Пушкіну

Чому у Полтаві досі не демонтувати пам’ятники Ватутіну, Зигіну та Пушкіну
. Фото: колаж Суспільне Полтава

Для того, аби демонтувати пам'ятники Миколі Ватутіну, Олександру Пушкіну та Олексію Зигіну у Полтаві, потрібне рішення Міністерства культури. Про це Суспільному 19 квітня повідомила голова комісії з питань містобудування Полтавської міської ради Юлія Городчаніна.

За її словами, депутати міськради після ухвалення рішення про демонтаж трьох пам’ятників, направили документи до обласного та міського департаментів культури. 13 квітня 2023-го їх передали до Міністерства культури України.

"По закону демонтувати пам’ятки не можна, тому треба, щоб міністерство культури позбавило їх (пам'ятників - ред.) статусу пам’яток. І тільки тоді ми зможемо здійснити демонтаж. І ми тепер чекаємо відповіді від Міністерства культури. Щойно їх позбавлять статусу, відразу буде вже демонтаж"

Пам’ятник Пушкіну попередньо планують демонтувати працівники комунального підприємства, так як він є не таким габаритним, як інші два, додала Городчаніна.

"Ми наразі ведемо комунікації із спеціалізованим музеєм у Путивлі, що на Сумщині, щоб ці об’єкти одразу вони забрали до себе. Розглядається варіант і збереження у нас, але не відомо, де та як їх зберігати, і тому розглядаємо ще й такий варіант. Музей готовий їх приїхати та забрати"

У Полтаві впродовж двох місяців після ухвалення рішення мають демонтувати пам’ятники радянським військовим Олексію Зигіну та Миколі Ватутіну, а також російському письменникові Олександру Пушкіну.

Що відомо

  • У Полтаві депутати проголосували за демонтаж пам'ятників Миколі Ватутіну, Олександру Пушкіну та Олексію Зигіну. Таке рішення ухвалили 7 квітня 2023-го.
  • Микола Ватутін — радянський генерал, помер після поранення у сутичці з воїнами УПА 1944 року. Пам'ятник Миколі Ватутіну у Полтаві на однойменній вулиці встановили 2013-го. З того часу біля нього влаштовували акції із закликами про демонтаж, а ще, зокрема,обливали фарбою.
  • Олексій Зигін – радянський військовий часів Другої світової війни.
  • Бюст російському поету Олександру Пушкіну встановили у Березовому сквері обласного центру 1987-го року.

Читайте також

«Закон було виконано неякісно»: як відбувається декомунізація пам’ятників на Полтавщині

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок