На годину скоротили комендантський час у Полтавській області від 5 квітня. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив начальник ОВА Дмитро Лунін. Через це у деяких закладах громадського харчування планують збільшити графік роботи. Та є і ті, хто змінювати робочі години не буде.
Від 5 квітня комендантська година на Полтавщині діє від опівночі до 4-ї години ранку. Таке рішення ухвалили для того, аби, зокрема, заклади торгівлі та громадського харчування могли працювати довше.
Через скорочення комендантського часу в одному із закладів громадського харчування у Полтаві планують продовжити графік роботи, каже офіціантка Катерина Дружко.

"Ми дуже чекали скорочення комендантської години та більше робочого часу. Тому що весна, пташки, сонечко, усе цвіте і людям більше хочеться відпочивати, і ми хочемо давати полтавцям таку можливість. Думаю, з понеділка (10 квітня – ред.) ми будемо обговорювати з керівництвом ці питання, і будемо працювати хоча б на годинку довше", - каже офіціантка ресторану у Полтаві Катерина Дружко.
У ще одному ресторані у Полтаві змінювати графік роботи не планують. За словами його власниці, на прибирання у закладі та підготовку до наступного дня необхідно до 1,5 години. У разі збільшення робочого часу, працівники не встигатимуть доїхати до дому.

"Щодо нашого закладу, а ми розташовані на Леваді (мікрорайон у Полтаві – ред.), то ми працювали до 22-ї години до війни. Зараз працюємо до 21-ї. Цього цілком достатньо для того, щоб задовольнити потреби наших гостей. Є специфіка, ми у спальному районі. Працювати довше я не маю сенсу, тому що хочу нагадати, що обмеження на продаж алкогольних напоїв до 21-ї години ніхто не скасовував. Цього часу цілком достатньо для звичайної вечері, розмови і святкування", - каже власниця ресторану у Полтаві Ольга Демусенко.
На життя полтавки Катерини Гнідаш скорочення комендантського часу не впливає, каже дівчина.

"До скорочення комендантської години я ставлюся нейтрально, адже у цей час я зазвичай і так удома. Тобто об 11-12-й годині ночі мені навряд кудись буде треба. Годині о 8-й до 9-ї точно я опиняюся вдома. Усе, що мені треба, можна зробити у цей час", - каже полтавка Катерина Гнідаш.
"Якщо це необхідність, я вважаю, що прибуток кафе, ресторанів – це перш за все податки для держави. Тому цілком виправдано. Я підтримую таке рішення", - розповідає полтавець Микола Власенко.
Що відомо
- Комендантську годину у Полтавській області запровадили від початку повномасштабного вторгнення Росії на території України - від 24 лютого.
- Востаннє тривалість комендантської години на Полтавщині змінювали 24 березня.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: